«Вони не прийшли красти, вони прийшли знищити» – як розстрілювали «Погляд» у Бучі - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

«Вони не прийшли красти, вони прийшли знищити» – як розстрілювали «Погляд» у Бучі

Телеканал «Погляд» із Бучі – медіа, що росло і розвивалося разом з містом. Від маленького медіа він виріс до компанії зі своєю потужною 3Д-студією, сучасними ньюзрумом, технікою, ліцензованим софтом і, головне, – колективом, який працював з любов’ю і радістю. За два тижні усі старання, надбання, все, що було вкладено в роботу колективом, зруйнували російські окупанти. Але їм не вдасться зруйнувати мрії і плани журналістів. Свою місію доносити людям правду, працювати з громадою і для неї вони обов’язково понесуть далі. – З нашою і вашою допомогою. Долучайтесь.

Патреон для допомоги телеканалу «Погляд» тут.

«Вони не прийшли красти, вони прийшли знищити», – рішуче стверджує Олексій Зіневич, власник телеканалу «Погляд» і інтернет-провайдера «Бест» із Бучі, розповідаючи історію своїх компаній. Його канал був популярним на Київщині, а інтернетом забезпечував Бучу, Ірпінь та Гостомель. Росіяни знищили його бізнес. Тому зараз Олексій слів у телефонній розмові не добирає: «Це – дикуни. Хай вони знищили кабінет директора, потрощили техніку, але навіщо кувалдами розбивати туалети і кухню!?»

Погром у телекомпанії “Погляд”

Російські окупанти обстріляли ЖК «Континент», де роміщувалося приміщення бучанського «Погляду», в перші дні березня. Колона танків, яку потім українські війська знищили на Вокзальній, пройшла повз житловий комплекс і встигла стрельнути по будинку. Після цього співробітники ще зашили фанерою розбиті вікна у телекомпанії, але за кілька днів там була вже руїна.

Розграбований офіс бучанського “Погляду”

15 березня росіяни зайшли в приміщення телекомпанії. Останній охоронець, який був у приміщенні, зміг врятуватися і вийти непоміченим 20 числа. Чоловік дістався до наших, під кулями пішки вийшов із міста.

Окупанти почали безжально грабувати і знищувати, ділиться спогадами Олексій Зіневич. Підганяли автівки і вивозили дороге обладнання: камери, режисерську апаратуру, ноутбуки, комп’ютери. Вони розбивали техніку, намагаючись знайти  дорогоцінні метали і відеокарти. Повністю знищили 3Д-студію, яку «Погляд» встановив не так давно і якою дуже пишався. Розбили кувалдами меблі, кухню, кабінети – знищували все.

Розстріляна студія телеканалу “Погляд”

Варварство в «Погляді» тривало два тижні. Російські фашисти грабували увесь ЖК «Континент». Награбоване вивозили машинами, господарів квартир викидали з вікон, розстрілювали у дворі.

Росіяни встановили свої кабелі та обладнання у телекомпанії, біля «Погляду» стояла машина зв’язку окупантів, вела радіоспостереження.

Журналісти і співробітники «Погляду» встигли врятуватися. Вони виїхали з Бучі, Ірпеня, Гостомеля в перших числах березня. Останні поїхали 12-го. Тепер працюють за кордоном і на заході України. Прихисток бучанцям надав Львівській медіа форум. Він організував шелтер для медійників України.

Під час окупації героїчно боровся інтернет-провайдер. Співробітники і власник «Бесту» Олексій Зіневич власноруч рятували мережі, аби бучанці та ірпінці якнайдовше були з інтернетом. Навіть коли йшли бої, Зіневич і його люди, долаючи страх і ризикуючи власним життям, налагоджували лінії передачі. Вони оперативно відновили мережі, що постраждали від підриву Романівського мосту, і вже під російською окупацією, партизанськими методами в зоні величезної небезпеки відновлювали інтернет, де могли. 25 березня їм довелося рятуватися, аби не потрапити в полон до російських окупантів. На жаль, вийти з окупації змогли не всі – загинув водій компанії, з деякими співробітниками провайдера і досі немає зв’язку, їх доля невідома.

Розстріляні рашистами вікна телекомпанії

Журналісти «Погляду» і під час боїв, і під час окупації, і після того, як евакуювалися, не припиняли своєї роботи. Втративши ефірне мовлення, працюють над YouTube-каналом, робили по 30 матеріалів щодня, їх відео тепер мають мільйонні перегляди, а кількість підписників зросла із 20 тисяч до 120 тисяч.

Журналісти “Погляду” продовжують працювати зі Львова

Наталя Зіневич, журналістка, історикиня, зараз у Швеції, працює з-за кордону. Каже, що жалкує за архівом телеканалу – «Він увесь загинув: сервери знищені російськими варварами, а накопичувачі, так звані «кишені» з гігабайтами інформації, вкрадені».

«Зараз нічого немає. Все знищено», – Олексій Зіневич повернувся в рідне місто відразу після визволення і жахнувся, – «Все доведеться починати з повного нуля». Єдина надія на підземні комунікації, їх вдалося врятувати, а це означає, що жителі Бучі, Ірпеня та Гостомеля зможуть отримати інтернет.

Співробітники провайдера “Best” відновлюють інтернет- комунікації в Бучі

Нині журналісти «Погляду» працюють на волонтерських засадах. Усе, що міг, власник виплачував до останнього, після чого залишалося тільки закрити канал. Колектив підтримав Олексія і працює зараз безкоштовно, аби зберегти бучанську телекомпанію. Український «Погляд».

Національна рада звернеться до медіаспільноти Європи, грантодавців, меценатів із проханням допомогти журналістам та інтернет-провайдерам, які постраждали від російського звірства у всіх містах України, – прихистити тих, хто змушений рятуватися від російських фашистів і підтримати тих, хто вже зараз працює, аби відновити трансляції та надання інтернет-послуг. Українське мовлення –  не вбити!

Фашистська росія боїться правди, а російська пропаганда має бути знищена.

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше