Ризики і проблеми провайдерів під час війни розглянули на засіданні робочої групи Національної ради - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Ризики і проблеми провайдерів під час війни розглянули на засіданні робочої групи Національної ради

Через зміни на телевізійному ринку країни у воєнний час провайдери програмної послуги бачать загрозу неможливості виконувати 50-відсоткову частку національних програм у своїх пакетах. Про це вони написали у своїх зверненнях до Національної ради. Про те, як вирішити цю проблему, йшлося на засіданні робочої групи з питань діяльності провайдерів програмної послуги, що відбулося 15 серпня. Очолює робочу групу заступник голови Національної ради Олег Черниш.

Голова правління Асоціації правовласників і постачальників контенту Наталія Клітна озвучила побоювання провайдерів, що внаслідок змін на медіаринку провайдери не зможуть забезпечити у своїх пакетах частку національних телепрограм у розмірі 50%. Це призведе до  зростання для них ліцензійного збору.

У час війни багато провайдерів потребують підтримки держави, оскільки стикнулися з відтоком абонентів, необхідністю відновлювати магістралі або прокладати кабелі тощо. Збільшення ліцензійного збору стане для них додатковим навантаженням. Асоціації і об’єднання провайдерів просять напрацювати певний механізм, щоб запобігти цій проблемі.

Працівники Національної ради, повідомив Олег Черниш, проаналізували пакети програм провайдерів щодо можливості розміщення в пакетах 50% програм національного виробництва. Сьогодні понад сто телеканалів транслюються на супутнику і в кабелі, тож для заповнення пакетів програм провайдерів їх цілком достатньо.

Водночас в умовах воєнного стану, зауважила очільниця юридичного управління Національної ради Ганна Літвіщенко, можуть виникнути й інші проблемні питання в діяльності провайдерів. Вирішенням цього питання могло би стати внесення змін до законопроєкту № 7345. Слушно було би надати регуляторові право швидко реагувати на такі виклики, як це, наприклад,  відбувається із тимчасовими відступами мовників від програмних концепцій на час дії карантину. Роль держави тут, вважає Ганна Літвіщенко, – знайти баланс між підтримкою провайдерів і інформаційною безпекою країни.

Якщо провайдери не зможуть дотримуватися умов передбачених ліцензіями пакетів програм, їм необхідно звертатися до Національної ради з аргументованим поясненням. За словами Олега Черниша, кожен випадок регулятор розглядатиме окремо і намагатиметься максимально врахувати всі обставини і умови їх роботи.

Також провайдерів цікавить процес оновлення переліку дозволених для ретрансляції в Україні іноземних програм.  За словами Олександра Дяченко, начальник управління контролю та аналізу телерадіомовлення, Національна рада проводить моніторинг усіх іноземних програм. Регулятор комунікуватиме з провайдерами, щоб вони могли орієнтуватися в оновленому переліку. Він поповнюватиметься, якщо будуть відповідні звернення. Прерогативою для регулятора, підкреслив Олександр Дяченко, залишатиметься відстеження того, щоб на екранах не було того, що шкодить безпеці держави.

Він також звернувся до провайдерів із проханням сприяти проведенню віддалених  моніторингів. Це забезпечить швидше реагування на скарги та інші виклики сучасності і покращить взаємодію з провайдерами та іншими органами влади.

 

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше