СБУ вкотре звертається до всіх ЗМІ, утому числі й іноземних, – не публікувати фото- і відеоматеріали з місць російських обстрілів - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

СБУ вкотре звертається до всіх ЗМІ, утому числі й іноземних, – не публікувати фото- і відеоматеріали з місць російських обстрілів

Вчора, у суботу 26 березня, після потрапляння російських ракет в об’єкти у Львові кілька іноземних телеканалів одразу ж показали місця цих ударів. Служба безпеки України попереджає, що іноземні ЗМІ, які публікують місця атак, можуть вважатися шпигунами.

Речниця управління СБУ у Львівській області Роксолана Яворська під час брифінгу щодо обстрілів у Львові 26 березня нагадала, що Міністерство оборони України і Служба безпеки України неодноразово попереджали і просили медіа не оприлюднювати у прямому ефірі наслідки обстрілів,  інформацію про те, куди летять ракети, і жодні факти, які можуть допомагати ворогові коригувати вогонь.

«В нас є мирне населення, в нас можуть загинути люди від ваших публікацій, прямих ефірів. Ви коригуєте вогонь ворога», – сказала вона.

Оскільки така інформація допомагає ворогові отримувати інформацію, такі дії іноземних ЗМІ, за словами представниці СБУ, можуть підпадати під 114 статтю Кримінального кодексу України і кваліфікуватися як шпигунство, а публікації українських журналістів – під 111 статтю – державна зрада. 

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше