Сергій Костинський поспілкувався зі студентами про завдання Національної ради і особливості праці в державному секторі
5 лютого член Національної ради Сергій Костинський провів зустріч із першокурсниками Таврійського національного університету імені В. І. Вернадського. Мова йшла про діяльність медіарегулятора, зокрема завдання, поставлені перед ним законом, а також про особливості роботи на державу.
Позитивною тенденцією останніх років Сергій Костинський назвав значне омолодження кадрів державних управлінців і працівників державної служби, що зрештою сприятиме відходу від радянської спадщини керування і подальшому розвиткові нашої держави в контексті довгострокового планування, орієнтованого на виклики майбутнього. Водночас робота державного менеджера є вкрай важкою, оскільки, крім значної міри відповідальності, потребує абсолютної відкритості та підзвітності і перебуває під пильним критичним оком громадян і медіа.
Попри те, що сучасна молодь мало дивиться телебачення, цей вид медіа ще тривалий час буде популярним, і нині він є значним інструментом впливу на суспільство та формування його думки. Тому, висловився Сергій Костинський, молоді все таки варто пам’ятати про різноманітні канали комунікації, навіть якщо вони часом здаються дещо застарілими, і враховувати їх значення для країни і її політики.
Член Національної ради розповів студентам Таврійського національного університету про проєкти, які реалізовував державний орган упродовж останніх 5-ти років. Так, вдалося значно обмежити вплив російських пропагандистських телеканалів, що сприяло появі нових українських нішевих мовників; обмежити російський контент і пропаганду органів держави-агресора, що в наслідку призвело до значного зростання виробництва українських фільмів і серіалів; запровадити обов’язкову частку звучання україномовної пісні на радіо і державної мови в теле- і радіоефірі, завдяки чому з’явилися десятки нових імен у різноманітних жанрах музичної індустрії. Були реалізовані проєкти, що дали змогу місцевим громадам отримати власні радіостанції, спроможні забезпечити своїх слухачів локальним контентом. Для мовлення в окремих районах Донецької і Луганської областей було запроваджено механізм надання тимчасових дозволів. Завдяки цьому на цих територіях з’явилося багато нових вітчизняних мовників, які забезпечують жителів українських міст і селищ, що межують із тимчасово окупованими територіями, інформацією про життя держави. Багато зроблено для організації мовлення на Крим і розбудови незалежного суспільного мовника.
Водночас, зауважив Сергій Костинський, робота у державній сфері потребує суворого дотримання принципів демократії і законодавчих процедур. «Для нас дуже важливо жорстко захищати інтереси держави, але водночас дотримуватися законів і вимог правової системи, дотримуватися принципів, які забезпечують існування України як республіки, як правової держави», – сказав він.
Серед питань, які цікавили студентів, – нові законодавчі ініціативи щодо реформування медіа і регулювання інтернету та явища дезінформації, про державний вплив на галузі мистецтв, кінематографії і музики, кодування супутникових телеканалів тощо.
На завершення зустрічі Сергій Костинський побажав студентам бути сильними, розумними і ціннісно-орієнтованими, дотримуватися у своїй роботі на будь-якій посаді цінностей, адже держава потребує саме таких людей. «Українська ідентичність, українська культура, мова, громада, свобода слова є цінністю». І все, що було зроблено Національною радою за останні роки, було зроблено з розумінням цих цінностей, підсумував він.