Закон про квоти виконують практично всі радіостанції - Сергій Костинський у коментарі Укрінформу - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Сайт закрито. Офіційний сайт знаходиться за адресою webportal.nrada.gov.ua

Закон про квоти виконують практично всі радіостанції – Сергій Костинський у коментарі Укрінформу

Закону про україномовні квоти на радіо, що набув чинності три місяці тому – 8 листопада 2016 року, дотримуються практично всі радіостанції.

На цьому наголосив член Національної ради Сергій Костинський у коментарі кореспондентові Укрінформу.

“На сьогодні радіоіндустрія, незважаючи на звинувачення громадських активістів у тому, що вона не хоче виконувати квоти на україномовні пісні, на ведення передач державною мовою, виконує закон. Наш тотальний моніторинг усіх радіостанцій – і загальнонаціональних, і регіональних, і місцевих – показав, що всі вони загалом виконують норми закону”, – сказав Костинський.

Він зазначив, що зареєстровано лише 10 випадків порушення закону. І одне питання на сьогоднішньому засіданні перенесли для того, щоб з’ясувати обставини перевірки, ще одне взяли до відома – моніторинг зафіксував ознаки порушення, а перевірка довела, що порушень немає.

“Але 8 фактів ми дійсно зафіксували. Це і загальнонаціональні радіостанції, і регіональні. Санкція, що застосовується до порушників закону про квоти, – 5% штрафу від загальної суми ліцензійного збору. І на сьогодні маємо 8 рішень про штрафи загальною сумою понад 500 тисяч гривень. А саме 518 тис. 590 грн”, – уточнив Костинський.

Найбільші штрафи, нагадав він, отримали загальнонаціональні мовники. Це Kiss FM – 215 тис. 600 грн та радіо “Шансон” – 125 тис. 726,40 грн. Регіональні мовники отримали штрафи до 40 тис. грн. Також такий великий мовник, як радіостанція “Радио Вести”, у якої зафіксували порушення в Харкові, – має штраф 39 тис. 600 грн. Найменший штраф – у місцевої радіостанції “Маяк” (м.Олександрія) – 4 тис. 40 грн.

“Позиція Національної ради була жорсткою. Ми не йшли на поступки навіть у тому випадку, коли порушення не дотягували квоту 0,2%. Ця позиція дуже проста – якщо ми сьогодні будемо трактувати закон по-своєму – комусь ми не даємо штраф, комусь даємо, – то вже не можемо говорити про об’єктивність Національної ради і про справедливість. Загалом ключова теза – це дотримання закону. В законі сказано: в цьому році 50% – мова ведення передач, 25% – пісень українською мовою. Ми не можемо це трактувати по-іншому”, – аргументував член Нацради.

Костинський також припустився думки, що найбільше порушень виявлено на регіональних радіо, оскільки там не досить серйозно ставляться до закону.

“Можливо, вони думають, що до них менше уваги, з Києва не видно. Але наші представники працюють у кожній області. Тому ми бачимо всі порушення. І я сподіваюся, що сьогоднішні рішення будуть знаком для тих, хто ще сумнівався, що закон треба виконувати. Тим більше, що наступний етап передбачає збільшення квот – до 30% пісень українською мовою і 55% мова ведення передач. Якщо радіостанції не хочуть стикатися з Національною радою за результатами перевірки і отримувати штраф, не робіть 25% – робіть 30, 35, 40 відсотків. Це є Україна, тут спілкуються українською мовою. Не треба боятися української мови”, – закликав Костинський.

Джерело Укрінформ

 

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше