Сергій Костинський: "Радіо.Крим.Реалії - це черговий крок для забезпечення свободи слова та інформації в Криму" - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Сайт закрито. Офіційний сайт знаходиться за адресою webportal.nrada.gov.ua

Сергій Костинський: “Радіо.Крим.Реалії – це черговий крок для забезпечення свободи слова та інформації в Криму”

 


Відкриття радіомовлення «Крим.Реалії» – це черговий крок для забезпечення свободи слова та інформації в Автономній Республіці Крим. Про це сьогодні на брифінгу в Будинку Уряду повідомив радник Міністра з питань інформаційної політики щодо Криму, член Національної ради України з питань телерадіомовлення Сергій Костинський. Він, зокрема, зазначив, що Міністерство інформполітики ініціювало створення такого радійного проекту. «Це для нас ще одна цеглина, яка дозволить забезпечити свободу слова і преси в Криму, забезпечити конкуренцію контенту. Бо ми вважаємо, що саме конкуренція інформації є основою для боротьби з російською пропагандою», – наголосив Сергій Костинський. Він додав, що це другий етап відновлення кримського радіомовлення і нагадав, що ще в березні цього року Міністерство вирішило проблему вимкнення електропостачання телевеж, через що припинялась трансляція програм телебачення і радіомовлення. Крім того, він нагадав, що Уряд підтримав ініціативу МІП і прийняв постанову № 317 «Питання забезпечення сталого функціонування об’єктів державної власності, що мають стратегічне значення для економіки і безпеки держави у сфері телекомунікацій та зв’язку в особливий період».


 


«МІП вдалося досягнути згоди із Радіо Свобода та Українським радіо про створення спільного проекту «Радіо. Крим.Реалії, який почав мовити на частоті 549 кГц», – резюмував Сергій Костинський.


 


Своєю чергою  директор Української редакції Радіо Свобода (РВЄ/РС) Мар’яна Драч підкреслила, що запуск даного проекту – це виклик для редакції. «Сьогодні для нас дуже важливо бути солідарними з кримчанами, доносити їм інформацію в той час, коли і міжнародні, і українські правозахисники говорять про погіршення ситуації на півострові», – підкреслила вона.


 


Керівник кримського проекту Радіо Свобода «Крим. Реалії» Володимир Притула повідомив, радійний проект транслюється на середніх хвилях. «Передавач стоїть на півдні України і сигнал отримують фактично у всьому Криму, за винятком південного узбережжя. Але  нас повідомили, що чули програми в Алушті», – зазначив він і додав, що хоч передача виходить лише другий день, вже надходять вдячні відгуки.


 


До слова, радіопередачі можуть слухати і на півдні і на сході нашої держави і, навіть, у Ростовській області та Краснодарському краї Російської Федерації.  «Поки немає підтвердження, але за технічними параметрами сигнал має доходити і туди. Тому інформацію по Криму отримуватимуть росіяни», – підкреслив Володимир Притула.


 


Керівник телерадіопрограм «Крим. Реалії» Олександр Янковський повідомив, що поки що передачі виходять по півгодини вранці та ввечері.


 


«Сподіваюсь, що ми будемо більше рости, нас буде більше в ефірі. У нас буде більше коментарів з самого окупованого півострова», – зазначив він.


 


Джерело kmu.gov.ua

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше