Сергій Костинський розповів, де варто встановити «глушилки» російського телесигналу - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Сайт закрито. Офіційний сайт знаходиться за адресою webportal.nrada.gov.ua

Сергій Костинський розповів, де варто встановити «глушилки» російського телесигналу

У Нацраді обіцяють розібратися з появою в ефірі російських телеканалів після відключення аналогового ТБ

Член Національної ради України з телерадіомовлення Сергій Костинський вважає за доцільне встановити системи глушіння телесигналу в тих районах України, які межують з територією Росії або з окупованими чи підконтрольними РФ територіями.

Як передає кореспондент QHA, про це він сказав під час інтерв’ю журналістам, коментуючи інформацію, що внаслідок відключення аналогового телебачення у деяких регіонах України в мережах з’явилися російські телеканали.

За словами Костинського, наразі така система глушіння програм держави-агресора функціонує в зоні проведення Операції об’єднаних сил (ООС). При цьому він відзначив, що ідея поширення «глушилок» на нові території є його особистою думкою, а не позицією чи рішенням Нацради.

— На сьогодні вибудувана система глушіння (російських телеканалів) в зоні проведення ООС. Моя особиста думка полягає у тому, що таку ж саму практику потрібно застосувати і на межі з окупованим Кримом, і на межі з Придністров’ям, і на межі з державою-агресором.

Коментуючи почуту від журналістів інформацію про появу в ефірі різних регіонів України російських каналів після відключення аналогового телебачення, Костинський зауважив, що Нацрада фіксуватиме усі такі випадки і оперативно на них реагуватиме.

Водночас Костинський акцентував, що вплив російських телеканалів на українців за останні роки значно скоротився і не через обмежувальні заходи, а через більш критичне ставлення глядачів до них і переорієнтацію на українське телебачення.

— Найголовніше те, що на сьогодні російські телеканали вже не мають того впливу на українське суспільство, як вони мали до 2000-х років. Якщо ми поглянемо на соціологію, ми побачимо, що порівняно невеликий відсоток наших громадян дивиться російське телебачення. Це при тому, що російські телеканали є у відкритому доступі на супутнику. Їх ніяк не можна обмежити, вони мають договори з компаніями-власниками супутників.

Джерело QHA (Агентство “Кримські Новини”)

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше