Сергій Костинський у коментарі газеті "День" - про депортацію кримськотатарського народу - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Сайт закрито. Офіційний сайт знаходиться за адресою webportal.nrada.gov.ua

Сергій Костинський у коментарі газеті “День” – про депортацію кримськотатарського народу

«ЗАРАЗ РФ ВЕДЕ СЕБЕ В КРИМУ, ЯК ВЕДМІДЬ У КРАМНИЧЦІ ПОСУДУ»

«Історія з анексією наочно демонструє, що сам Крим не може існувати окремо від України, — говорить «Дню» член Національної ради з питань телебачення і радіомовлення Сергій КОСТИНСЬКИЙ. — Українська держава має почути кримськотатарський народ. І в цьому плані зроблено вже дуже багато. Постановами парламенту кримськотатарський народ визнано, як корінний народ Криму в складі України. Необхідно прийняти закон про корінні народи України, а саме — про статус кримськотатарського народу, караїмів та кримчаків. В цьому законі має бути виділено місце під органи місцевого самоврядування — Меджліс та Курултай. Потрібно вирішити питання щодо використання чи не використання процедури квотування під час виборів місцевого самоврядування та в республіканські органи влади Криму для того, щоб унеможливити дискримінацію кримських татар. Я, як людина яка все життя прожила в Криму, був свідком такої дискримінації, коли кримським татарам не давали можливості працювати в судовій системі, правоохоронній системі та органах державної влади. Етнічні росіяни забезпечували в Криму свою домінацію. Від цього страждали не лише кримські татари, а й етнічні українці. Сьогодні кримськотатарський народ є народом-в’язнем. Якщо порахувати представників етнічних груп громадян України, яких найбільше затримують у Криму та до яких приходять з обшуками, то можна переконатись у тому, що це передусім кримські татари».

«Наголошую на тому, що кримські татари ніколи не прагнули приєднати Крим до іншої держави, або створити окрему свою, — продовжує Сергій Костинський. — Ті росіяни, які раніше кричали, що кримські татари прагнуть приєднати Крим до Туреччини, зрештою самі виявились імперцями, які підтримали анексію Криму РФ. Історія з анексією наочно демонструє, що сам Крим не може існувати окремо від України, ані економічно, ані в будь-який інший спосіб. Та водночас кримським татарам потрібне відчуття того, що вони є в своєму домі в українській державі».

Як вже говорилося, росіяни й надалі будуть загравати з кримськими татарами на території Криму. Наскільки дійсно реальна загроза зародження якщо не проросійських, то хоча б лояльних чи терпимих до Кремлю настроїв?

«Зараз РФ веде себе в Криму щодо кримських татар, як ведмідь у крамничці посуду, — відповідає Сергій Костинський. — По суті, вони взагалі не розуміють хто такі кримські татари, кримські мусульмани — та й не хочуть розуміти. Вони працюють за тим лекалом, яке використовують у Дагестані, Чечні. Ті народи для них є екстремістами, терористами. Так само вони ставляться і до кримських татар. Так, вони заграють із ними, але саме з тими людьми, які мають корупційну зацікавленість. Це зовсім невеликий відсоток політиків та чиновників. Країна, яка вважає себе правонаступницею Радянського Союзу, не може користуватися популярністю серед тих людей, чиї батьки, діди і прадіди відчули на собі, що таке є Кремль із його депортаціями, тотальними дискримінаціями та репресіями».

Джерело “День

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше