Як «впіймати»... українське радіо? - коментар Сергія Костинського газеті «День» - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Сайт закрито. Офіційний сайт знаходиться за адресою webportal.nrada.gov.ua

Як «впіймати»… українське радіо? – коментар Сергія Костинського газеті «День»

«ПО ЛІНІЇ ФРОНТУ ПРАЦЮЄ ТЕСТОВИЙ ПРОЕКТ МЕРЕЖІ МАЛОПОТУЖНИХ ПЕРЕДАВАЧІВ»

Сергій КОСТИНСЬКИЙ, член Нацради з питань телебачення і радіомовлення:

— Перший шлях відновлення мовлення в зоні проведення антитерористичної інформації — це будівництво нових веж. Зараз вже завершений процес будівництва і відбувається встановлення необхідного обладнання на вежі на горі Карачун. За законами фізики, FM-сигнал розповсюджується в середньому на 40 км, тому їх має бути декілька на території АТО. Зараз відбувається аудит, а після будемо приймати рішення по будівництву вишки у Покровську (місто у західній частині Донецької області. — Ред.). Другий шлях, менш затратний — забезпечення прифронтової зони малопотужним FM-мовленням, тобто встановлення локальних передавачів в населених пунктах або військових частинах, які розповсюджуватимуть сигнал на три-п’ять км, щоб забезпечити покриття потрібних територій. Вже зараз ми спільно з Мінінформполітики, Міністерством оборони та «Армією-FM» реалізовуємо такий тестовий проект. Тест виявився вдалим, і найближчим часом ми презентуємо свої напрацювання.

Також в понеділок (24 жовтня. — Ред.) відбулося переформатування комісії з питань забезпечення стабільного функціонування системи національного телебачення та радіомовлення. Комісію очолили Вадим Черниш і Юрій Артеменко. Вони поставили собі одним із пріоритетних завдань заповнення тих білих плям, де немає українського радіомовлення.

За останні півроку комісія зробила великий обсяг роботи. Було встановлено більше 60 передавачів, було видано для мовлення додаткових 59 радіочастот в Донецькій та Луганській областях, а це дуже велика кількість. Була застосовано процедуру видачі частот без конкурсу, тобто як тільки частота була прорахована і погоджена з Генштабом, то відразу передавалася Національною радою до мовника.

На жаль, глушіння українських радіостанцій на окупованих територіях має місце. Не можу сказати, чи відбувається і наскільки ефективно блокування нами ворожих частот, але знаю, що глушіння — дуже фінансово затратна річ. На одну частоту в одному районі потрібен окремий передавач, він не може глушити одразу декілька. Наш функціональний обов’язок — це розвиток мовлення, а питання протидії — справа військових.

Джерело “День

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше