Сергій Костинський: «Українська мова є ключовим елементом інформаційного суверенітету країни»

23.03.2016

19 березня член Національної ради Сергій Костинський взяв участь у Першій безпековій конференції Української миротворчої школи «Геть від Москви. Що далі?», яка відбулася за підтримки Посольства Великої Британії в Україні.

У своїй доповіді Сергій Костинський наголосив, що збереження української мови та створення особливих умов для її розвитку є ключовим елементом стратегії захисту інформаційного суверенітету України.

«Для країни-агресора російська мова є інструментом як жорсткого, так і м’якого впливу на телерадіоінформаційний простір України. Посилення позицій української мови протекціоністськими методами є чи не головним способом захисту власного інформаційного суверенітету, – сказав член Національної ради. – Але розвиток мови має відбуватися не тільки через зрозумілі, прозоро сформовані обмежувальні заходи щодо розповсюдження іноземних програм та контенту, а й через створення відповідних умов для створення якісного україномовного продукту».

Сергій Костинський висловив думку, що промоція та підтримка української мови у сфері телебачення і радіомовлення є невід’ємною складовою національних інтересів України.