Сергій Костинський: Завадити глушці українських частот у Криму технічно не можливо - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Сергій Костинський: Завадити глушці українських частот у Криму технічно не можливо

Україна не може технічно завадити глушці радіочастот, які передає теле-радіовежа у селі Чонгар на адмінкордоні із анексованим Кримом.

Про це сказав у коментарі Громадському радіо член Національної ради з питань телебачення і радіомовлення Сергій Костинський.

«Ми мовимо з найпотужніших частот – це мовлення відбувається з п’ятикіловатних частот. І, звичайно, що fm-сигнал можна глушити, тому що це ефірне мовлення, навіть з використанням 100-ватних передавачів. Їх намагається встановлювати по всіх населених пунктах окупаційна влада. І будь-яких технічних рішень, як зробити так, щоб вони не глушили – не можливо. Єдине рішення – не глушити», — сказав Сергій Костинський.

Він також зазначив, що завадити глушці не можливо, оскільки Україна не контролює територію.

«З нашої сторони ключове – збільшувати кількість частот, які мовлять на Крим. Ускладнювати їм ситуацію», — сказав Костинський.

Він розповів, що найближчими місяцями Нацрада планує запустити із вежі на Чонгарі мовлення ще трьох українських радіостанцій: Армія Фм, Радіо Хаят і Радіо НВ.

Згодом, за словами Констинського, Нацрада хоче запустити ще кілька радіостанцій.

Джерело “Громадське радіо”

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше