Шести супутниковим телеканалам призначено позапланові перевірки - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Шести супутниковим телеканалам призначено позапланові перевірки

Національна рада 13 січня призначила позапланові перевірки шести телеканалам, які відповідно до умов ліцензій мають здійснювати супутникове мовлення. Моніторингом, проте, зафіксовано, що чотири компанії не мовлять, а дві – мовлять із порушенням параметрів, вказаних у ліцензіях.

Рішення регулятором ухвалено щодо ТОВ «Фешн ТВ-Україна» (логотип «FASHIONTV»), м. Чернівці, ТОВ «Ейчді Фешн» (логотип «HDFASHION&LifeStyle»), м. Київ, ТОВ «Наше медіа» (логотип «#НАШЕ РЕТРО»), с. Мамаївці Чернівецької обл., ТОВ «Юкрейніан Фешн Груп» (логотип «комбінований знак у вигляді напису «f.» у п’ятикутнику та напису «UA FASHION TV»), м. Київ, ТОВ «Телекомпанія Дженьюін ТВ» (логотип «GENUINETV»), м. Київ, і ТОВ «Чорноморська ТРК» (логотип «стилізоване зображення сонця на хвилі»), м. Київ.

 Щопівроку Національна рада проводить моніторинги телерадіомовників, перевіряючи технічні параметри їхнього мовлення. Черговий такий моніторинг виявив ліцензіатів, які провадять свою діяльність із порушенням законодавства і власних ліцензій, повідомив член Національної ради Максим Онопрієнко.

Так, 6 грудня 2021 року моніторингом Національної ради зафіксовано, що телеканали «GENUINETV» і «Чорноморська ТРК» мовлять за технічними параметрами, не передбаченими їхніми ліцензіями. Це є ознаками порушень частини сьомої статті 27 і пункту а) частини першої статті 59 Закону України «Про телебачення і радіомовлення».

Також, як з’ясувалося під час моніторингу, не мовить відповідно до параметрів, які вказані у ліцензії, ТОВ «Юкрейніан Фешн Груп».  Що є ознаками порушень частини сьомої статті 27, частини восьмої статті 28, пунктів  а) та б) частини першої статті 59 Закону України «Про телебачення і радіомовлення».

Крім того, моніторинг телеканалів «FASHIONTV», «HDFASHION&LifeStyle» і «#НАШЕ РЕТРО» показав, що ці компанії не виконали рішень регулятора, якими їх було зобов’язано  увідповіднити свою діяльність вимогам чинного законодавства, тобто відновити мовлення. Адже факт того, що ці ліцензіати не мовлять на супутнику, раніше вже було зафіксовано регулятором, за що вони минулого року отримали санкцію попередження.

Національна рада з 28 січня по 11 лютого 2022 року проведе позапланові безвиїзні перевірки цих компаній і за їх результатами ухвалить відповідні рішення. До 2 лютого ліцензіати повинні надіслати на адресу Національної ради і представників Національної ради в областях документи і матеріали, необхідні для проведення перевірок.

 

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше