Ще два мовники отримали попередження регулятора за порушення у Дні пам’яті

21.12.2017

Національна рада застосувала санкцію «оголошення попередження» ще до двох мовників, які допустили порушення в ефірі своїх компаній у дні відзначення пам’ятних дат 21 жовтня і 27 жовтня 2017 року – це ТОВ «Радіоінформаційний центр «Незалежність», м. Львів, і ТОВ «Інформаційне агентство «ПРАВДАТУТ», м. Вишневе Київської обл.

 Львівський радіомовник не дотримався вимог, що передбачені пунктом 4 Правил ведення мовлення на теле – і радіоканалах у дні трауру (скорботи, жалоби) та дні пам’яті 21 жовтня 2017 року, коли відзначалися 70-ті роковини з дня проведення радянськими карально-репресивними органами операції «Захід»  масової депортації населення Західної України до Сибіру.

В його ефірі не було оголошення про хвилину мовчання о 12.00 із супроводженням звуку метронома та поширення інформації про день пам’яті у проміжку часу з 09.00 до 16.00.

У мовленні супутникової телекомпанії «ПРАВДАТУТ» виявлено недотримання зазначених Правил 27 жовтня – у День пам’яті з відзначення 80 років із часу масових розстрілів української інтелігенції в урочищі Сандармох. Перевіркою зафіксовано: відсутність хвилини мовчання о 12:00; відсутність інформації про День пам’яті, крім повідомлення у сюжеті передачі новин о 20:32; трансляцію комедійного фільму «Весілля в Малинівці» («Свадьба в Малиновке» о 16:05).

Мовникам винесено попередження та вказано на неприпустимість порушень чинного законодавства у подальшому.

Як повідомлялося раніше, санкцію «оголошення попередження» на засіданні 21 грудня за аналогічне порушення отримав також телеканал «NEWSONE».