Ще одній телерадіоорганізації оголошено попередження через недотримання нею правил мовлення у дні пам’яті та жалоби

06.09.2018

6 вересня Національна рада за результатами розгляду матеріалів позапланових перевірок ухвалила рішення про застосування санкції «оголошення попередження» до ТОВ «Дитяче телебачення України», м. Київ. Недотримання Правил ведення мовлення на теле- і радіоканалах у дні трауру (скорботи, жалоби) та дні пам’яті трапилося на двох  супутникових телеканалах компанії –  «NIKI kids» і «NIKI junior».

ТОВ «Дитяче телебачення України» порушило вимоги, передбачені пунктом 4 Правил ведення мовлення на теле – і радіоканалах у дні трауру (скорботи, жалоби) та дні пам’яті, 8 травня, коли відзначали День пам’яті та примирення, 18 травня − День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу та День боротьби за права кримськотатарського народ і 20 травня − День пам’яті жертв політичних репресій.

Ліцензіатом не було оголошено про хвилину мовчання о 12.00 і  не поширювалася інформація про день пам’яті 8 і 20 травня. Палаюча свічка або відповідне стилізоване зображення було відсутнє на екрані 20 травня, а 8 травня – у проміжку часу з 09.40 до 24.00 на «NIKI kids», з 09.49 до 24.00 на «NIKI junior».

18 травня телеканалом «NIKI junior» не було розміщено зображення палаючої свічки або відповідного стилізованого зображення у проміжку часу з 15.52 до 24.00, а також не поширювалася мінімум раз на дві години інформація про день пам’яті.

Мовнику оголошено попередження та вказано на неприпустимість порушень чинного законодавства надалі.