Ще три іноземні телеканали можна ретранслювати в мережах кабельних операторів

11.10.2018

11 жовтня Національна рада, розглянувши звернення іноземних компаній, ухвалила рішення визнати такими, що можуть транслюватися на території України, три телевізійні програми – «WNESSTV», «Shorts TV» і «Barely Legal». Зміни були внесені до Переліку іноземних програм, зміст яких відповідає вимогам Європейської конвенції про транскордонне телебачення і законодавства України.

Стосовно телеканалів «WNESSTV» і «Shorts TV» до Національної ради звернулися директор компанії «Efficiency First Media» І. Тодоров, Республіка Болгарія, і ТОВ «МГБ Україна», м. Київ.

Іноземна програма «WNESSTV» – мовник – «Efficiency First Media», ліцензія  на телевізійне мовлення Ради електронних ЗМІ Республіки Болгарії – пропонує передачі про здоровий спосіб життя болгарською мовою. Моніторингом Національної ради зафіксовано, що в ефірі телеканалу розміщується реклама, призначена для території Болгарії (мова реклами болгарська). Сигнал на територію України подається через супутник Eutelsat 16A та IP-потік.

Телеканал «Shorts TV» – мовник – Shorts International Limited (Велика Британія), ліцензія видана британським регулятором OFCOM – показує короткометражні фільми англійською мовою. Представники мовника в листі запевнили Національну раду, що ознайомлені з особливостями законодавства України про  порядок трансляції/ретрансляції аудіовізуальних творів на території України. Реклами на телеканалі немає. Сигнал телеканалу поширюється через супутник Telstar 12 і IPTV.

Обидві іноземні програми транслюються 24 години на добу. При їх моніторингу не зафіксовано передач еротичного чи сексуального змісту, зі сценами надмірного насилля чи жахів, фільмів, демонстрування яких заборонено на території України.

Також до Національної ради надійшло звернення від «Sapphire Media International B.V.», Амстердам, Нідерланди, з пропозицією визнати зміст іноземної програми «Barely Legal» таким, що відповідає вимогам Європейської конвенції про транскордонне телебачення та чинного законодавства України. Формат програми – еротичний, мова – англійська. Під час трансляції передач використовуються вікові позначки класифікації відеопродукції та піктограми змістовних характеристик передач системи класифікації Kijkwizer (Nicam, Нідерланди). Реклами й іншої комерційної інформації під час моніторингу не зафіксовано. Доставка сигналу на територію України пропонується зі супутникового ретранслятора Eutelsat 16 A, сигнал кодований. Враховуючи Меморандум щодо захисту неповнолітніх під час надання програмних послуг та вимоги статті 13 Закону України «Про захист суспільної моралі», трансляція цієї програми дозволена із 24 до 4 години.