Що передбачає закон про медіа? - член Національної ради Олександр Бурмагін прокоментував в ефірі марафону «Єдині новини» підготовку до розгляду законопроєкту «Про медіа» - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Що передбачає закон про медіа? – член Національної ради Олександр Бурмагін прокоментував в ефірі марафону «Єдині новини» підготовку до розгляду законопроєкту «Про медіа»

Член Національної ради Олександр Бурмагін в ефірі всеукраїнського марафону «Єдині новини» розповів про роботу над підготовкою законопроєкту «Про медіа» до другого читання в українському Парламенті, його новації, співрегулювання онлайн-медіа й обмеження, пов’язані зі збройною агресією.

До другого читання у новому законі врахували всі зауваження європейських фахівців. Наступного тижня профільний комітет і депутати в цілому мають зробити ще один важливий крок до європейського майбутнього України.

У новому законі «Про медіа» мають з’явитися такі поняття, як онлайн-медіа, YouTube, соцмережі.

Як розповів член Національної ради, медіаюрист Олександр Бурмагін, коли медіа разом з регулятором напрацьовують певні правила гри, кодекси мовлення, і це буде напрацьовуватися разом, не парламентарями, а самою індустрією разом з регулятором, і потім, коли його буде проголосовано і ухвалено відповідно до процедур цього органу співрегулювання, його має завізувати Національна рада. Тоді він набуває чинності, це такі правила гри – легалізовані.

Він підкреслив, що законопроєкт регулює не тільки суто галузеві питання. Вперше в ньому з’явилися обмеження, пов’язані зі збройною агресією та діяльністю медіаколаборантів.

Олександр Бурмагін вказав на те, що Національна рада не буде регулювати блогерів, акаунти фізосіб, але зможе комунікувати з Twitter, Facebook щодо виборчих процесів, щоб там маркувалась політична реклама.

«Закликаємо парламентські фракції і групи припинити спроби змінити чи зруйнувати збалансоване регулювання медійного ринку, відповідально поставитися до виконання міжнародних зобов’язань, що стоять перед Україною, та забезпечити ухвалення законопроєкту «Про медіа» у другому читанні та в цілому без суттєвих змін редакції законопроєкту від 6 грудня 2022 року, яка була рекомендована Комітетом з питань гуманітарної та інформаційної політики”.

Нагадаємо, раніше українські  медійники звернулись до Верховної Ради України та парламентських фракцій із проханням завершити реформування законодавства у сфері медіа та прийняти новий Закон України “Про медіа”. 

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше