Шляхом міжнародного співробітництва - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Шляхом міжнародного співробітництва

 Питання  транскордонного співробітництва, зокрема й  у сфері електронних  і  друкованих засобів масової інформації, обговорили учасники міжнародної науково-практичної конференції «Від регіонального добросусідства – до міжнародного партнерства», проведеної у рамках  святкування  Дня європейської співпраці.


 


З 21 до 23 вересня 2012 року цей захід  проходив у  спортивно-оздоровчому таборі «Гарт»  у  Шацьку, куди  прибули майже 50  журналістів  з прикордонних областей  Білорусі, Польщі  й України. 


 


Виступаючи  на конференції, представник Національної ради у Волинській області Степан Родич  охарактеризував  роботу та перспективи   розвитку  регіональних і місцевих телерадіоорганізацій. Особливий наголос було зроблено на  впровадженні  наземного  ефірного  цифрового телемовлення.


 


Він зазначив, що нині в 6 населених пунктах області введено в дію передавачі ефірного мовлення стандарту DVB-T2. Це дає можливість мешканцям Волині приймати 24 загальнонаціональних і 2 регіональних телепрограми цифрового формату MPEG-4 в багатоканальних мережах МХ-1, МХ-2, МХ-3, МХ-5. На нинішньому етапі ці програми доступні для прийому майже в 75%  населених пунктах  області.  Повністю вирішити питання забезпечення прикордонних населених пунктів області вітчизняними телепрограмами можна завдяки встановленню передавачів цифрового мовлення на збудованих вежах у Ратнівському та Камінь-Каширському районах.  Саме на це і спрямовані  зусилля  виконавчої влади  Волині.


 


Польські  телевізійники,  які працюють  в аналоговому  й цифровому  стандарті  DVB-T,  не приховували здивування, що  Україна застосувала  найновішу  технологію  поширення та прийому цифрового телесигналу.


 


Досить плідною була дискусія про  перспективи транскордонної співпраці  між  телерадіоорганізаціями  трьох прикордонних областей. І польські, і білоруськи учасники підтримали пропозицію генерального директора Волинської  ОДТРК Ольги Куліш  про  розробку  концепції  з обміну   телевізійними програмами, в яких  поширюватиметься інформація про  цікавих людей у різних сферах життя, трудові здобутки  працівників  промислових та аграрних підприємств тощо.


 


Редактор Люблінськогого телебачення Юстина Колодзейчик висловила занепокоєння, що з реалізацією цього проекту в них можуть виникнути  часові  проблеми,  адже  їхній підрозділ входить до структури  телебачення  Польщі і має в ефрі лише  4 години власного мовлення на добу,  тоді як   колеги  з Волинської ОДТРК  працюють  цілодобово.


 


У роботі  міжнародної  науково-практичної конференції  також  взяли участь і виступили голова Волинської обласної державної адміністрації Борис Клімчук,  Генеральний консул  України  у Любліні  Владислав Каневський,  консул Генерального консульства  Республіки Польща у Луцьку Кшиштоф Савіцький, голова Національної спілки журналістів України  Олег Наливайко.


 


 

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше