Штучний інтелект у журналістиці – CDMSI напрацьовує рекомендації для його відповідального використання

15.06.2023

Голова Національної ради Ольга Герасим’юк у період із 14 по 16 червня бере участь у 23-му засіданні Керівного комітету Ради Європи з питань медіа та інформаційного суспільства (CDMSI). Одним із ключових питань, які обговорюють учасники засідання, – використання штучного інтелекту в журналістиці. Актуальними також є питання безпеки і захисту журналістів. Україна при їх розгляді – у центрі уваги.

CDMSI напрацював проєкт Рекомендацій щодо відповідального впровадження штучного інтелекту (ШІ) у журналістиці, який обговорювався під час засідання Керівного комітету. ШІ в журналістиці можна використовувати для багатьох різних завдань, безпосередньо пов’язаних із виробництвом і розповсюдженням новин. Переваги використання ШІ для медіа: швидкість та обсяги публікацій новин,  ефективний аналіз і управління контентом,  налаштування контенту,  детальна верифікація. 

Водночас на загальноєвропейському рівні Європейський парламент розробив і схвалив свою пропозицію нового закону, який регулюватиме правила у сфері штучного інтелекту. Документ має на меті врегулювати використання штучного інтелекту з метою захисту від можливих шкідливих впливів цього винаходу. Майбутній закон має забезпечити, що штучний інтелект буде «людиноорієнтованим і вартим довіри», а також має запобігти можливим негативним впливам технології на безпеку, фундаментальні права та демократію. 

Учасники Керівного комітету також обговорювали питання поширення неправдивої інформації та дезінформації в інтернеті, можливостей перевірки її достовірності на цифрових платформах. Порушували і питання використання Конвенції про транскордонне телебачення. Її положення часто використовують російські засоби інформації, щоби потрапити в інформаційний простір України.

Представники країн – учасниць РЄ, поділилася своїми спостереженнями Ольга Герасим’юк, усвідомлюють і переконливо говорять про нагальні проблеми захисту від російської пропаганди та її впливів через різноманітні ресурси. Сьогодні російська пропаганда є великою загрозою для свободи слова.


Перейти до вмісту