«Смертельний рік для журналістів» - дослідження Комітету з питань захисту журналістів - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

«Смертельний рік для журналістів» – дослідження Комітету з питань захисту журналістів

Комітет з питань захисту журналістів проаналізував ситуацію із безпекою журналістів у світі минулого року, зокрема щодо вбивств представників медіа. 24 січня 2023 року він оприлюднив на своєму сайті висновки свого дослідження.

За даними Комітету з питань захисту журналістів (CPJ), 2022 рік став смертельно небезпечним для журналістів і представників медіа. Протягом року було вбито щонайменше 67 журналістів і працівників медіа – це найвищий показник із 2018 року і майже на 50% більше ніж у 2021 році.

Таке зростання було спричинене великою кількістю смертей журналістів, які висвітлювали війну в Україні, а також різким збільшенням кількості вбивств у Латинській Америці.

 CPJ акцентує увагу на тому, що журналісти, які висвітлюють війну в Україні, зіштовхуються зі значними ризиками. Щонайменше 15 журналістів загинули в Україні у 2022 році внаслідок повномасштабного вторгнення росії.  CPJ стверджує, що 13 із них були вбиті під час збору новин та підготовки репортажів.

Матеріал був підготовлений Дженніфер Данем, заступницею редактора CPJ, яка займалася дослідженнями Freedom House в рамках підготовки звітів щодо свободи преси.

На сайті CPJ розміщені ключові висновки звіту, методологія, статистичні дані, інтерактивна карта та відеоматеріали.

Матеріал доступний кількома мовами, в тому числі українською.

Довідково: Комітет з питань захисту журналістівCommittee to Protect Journalists – міжнародна неурядова організація, зі штаб-квартирою у
Нью-Йорку (США), яка займається захистом прав журналістів. Вона збирає інформацію про репресії і вбивства журналістів у всьому світі. Організація була заснована у 1984 році, наразі в
CPJ близько 40 експертів, а мережа офісів і кореспондентів є в Північній та Південній Америці, Європі, Африці і на Близькому Сході.

 

Світлина – сайт Комітету із захисту журналістів

 

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше