Сьогодні вшановуємо жертв Бабиного Яру - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Сьогодні вшановуємо жертв Бабиного Яру

29 – 30 вересня виповнюється 81 рік відтоді, коли в Києві в урочищі Бабин Яр були розстріляні перші жертви нацистської людиноненависницької політики. Серед них були і дорослі, і діти, люди старшого віку. Сьогодні ми вшановуємо їхню пам’ять.

Окупанти нищили всіх, хто не вписувався в їхню ідеологію, – євреїв, українських націоналістів, психічнохворих, військовополонених… Серед жертв оскаженілих фашистів були дорослі, діти, люди старшого віку, ніхто не знав пощади. Тоді в Бабиному Яру загинуло понад 100 тисяч громадян України, навіки поховані там майже 34 тисячі київських євреїв.

І хоч сьогоднішня дата не є серед офіційних пам’ятних днів, ця трагедія ніколи не зітреться в пам’яті майбутніх поколінь. У ці дні сучасні українці, як ніколи раніше, відчувають біль за невинними жертвами Бабиного Яру, адже в ХХІ столітті ми знову стали свідками жахливої людиноненевисницької  політики, яка нічим не різниться від нацизму і знову її жертвами стають тисячі ні в чому невинних людей. Тільки в сорокові роки минулого століття  розправи над мирними мешканцями чинила фашистська Німеччина, а сьогодні – рашистська росія.

Ми низько схиляємо голови у пам’ять про українських громадян, які назавжди лишилися в Бабиному Яру, і віримо, що зробимо все можливе, аби такі події більше ніколи не повторилися ні в Україні, ні в цілому світі!

 

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше