Соловйов «доспівався». Національна рада пропонує внести російського пропагандиста до Переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Соловйов «доспівався». Національна рада пропонує внести російського пропагандиста до Переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці

24 лютого Національна рада  звернулася до Міністерства культури  та інформаційної політики, аби  внести російського пропагандиста  Володимира Соловйова до Переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці.

 Як автор і ведучий передач на телеканалах «Россия 1» і «PTP-Планета» він і його гості неодноразово припускалися висловлювань, що розпалюють ворожнечу, пропагують розв’язування війни і агресію, закликають до насильницьких дій та зміни конституційного ладу, територіальної цілісності України.

У період із 8 грудня 2021 року по 13 лютого 2022 року Національна рада  проаналізувала передачі «Вечір з Володимиром Соловйовим» і «Недільний вечір з Володимиром Соловйовим», які виходять на телеканалах «Россия 1» і «PTP-Планета».

Загалом фахівці Національної ради зафіксували 92 фрагменти, у яких як сам В. Соловйов, так і запрошені гості його передач  публічно поширювали висловлювання з ознаками порушення міжнародного права та українського законодавства. Звучали заклики до насильницької зміни конституційного ладу України, територіальної цілісності України, розв’язування агресивної війни або її пропаганди та/або розпалювання національної, расової чи релігійної ворожнечі і ненависті, пропаганда винятковості, зверхності або неповноцінності осіб за різними ознаками.

В. Соловйов у своїх передачах неодноразово використовував дискримінаційні, образливі та провокаційні терміни – «нацисти», «фашисти» – з метою посіяти страх і ненависть як до окремих громадян України, так і держави загалом, розпалити національну ненависть, загострити і дестабілізувати суспільно-політичну ситуацію в Україні.  Формат його передач є псевдо плюралістичним, свідомо спотвореним для вирішення завдань пропаганди. Їх учасниками стають маргіналізовані політики або ж відірвані від політичного життя в Україні партії, які нібито представляють позицію нашої держави.

Оскільки телеканали «Россия 1» і «РТР–Планета» поширюються у вільному доступі на кількох супутниках, у мережі Інтернет, вони є доступним для широкої аудиторії не тільки в Російській Федерації, але й усіх країнах Європи.

Така пропагандистська діяльність В. Соловйова свідчить про недотримання Резолюції 1003 (1993) ПАРЄ «Про етичні принципи журналістики» і статті 20 Міжнародного пакту про громадянські і політичні права.

Враховуючи тривалу пропагандистську діяльність Володимира Соловйова, Національна рада пропонує Міністерству культури та інформаційної політики України внести його до Переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці.

 

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше