США впроваджують нові правила - мовники повинні позначати матеріали іноземних держав - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

США впроваджують нові правила – мовники повинні позначати матеріали іноземних держав

За інформацією reuters.com, Федеральна комісія з питань зв’язку США (FCC) заявила, що з 14 березня 2022 року набувають чинності нові вимоги, які зобов’язують телерадіомовників повідомляти, коли іноземні уряди чи їх представники орендують час в ефірах мовників США.

FCC одноголосно ухвалила нові правила у квітні 2021 року. Комісія наголосила, вони діють негайно для нових лізингових угод і мають бути запроваджені упродовж шести місяців для вже  укладених угод.

Правила вимагають розкриття інформації під час трансляції, якщо іноземна державна установа безпосередньо чи опосередковано заплатила радіо- чи телевізійній компанії за трансляцію матеріалів. Попередні правила не визначали випадків, коли і як державне спонсорство мало публічно оприлюднюватися.

Питання набуло посиленої гостроти після вторгнення росії в Україну.

Голова FCC Джессіка Розенворсель заявила: «У світлі останніх подій ці зусилля, що пов’язані з прозорістю, набули нового значення. Важливо, щоб аудиторія знала, коли телерадіокомпанія отримала компенсацію за ефірний контент, який надходить від іноземного уряду».

Минулого року пані Розенворсель повідомляла, що звітні матеріали Комісії свідчать про збільшення в рази програм, фінансованих іноземними урядами. У квітні 2021 року голова FCC зазначила: «Ми знаємо, що іноземні організації купують час в ефірі станцій мовлення на ринках по всій країні, серед них програми, що фінансуються китайським урядом, і програми, що фінансуються російським урядом, прямо тут, у столиці нашої країни».

На початку березня «DirecTV», найбільший провайдер супутникового телебачення в США, заявив, що у відповідь на вторгнення москви в Україну планує відмовитися від російського ЗМІ «RT America».

Нині згідно з повідомленням CNN «RT America» сповістило своїх працівників, що припиняє виробництво та звільняє більшість із них.

 

Фото REUTERS/Yuri Gripas

 

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше