США запроваджують санкції до російських телеканалів «Россия-1», «НТВ» і «Первый канал» - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

США запроваджують санкції до російських телеканалів «Россия-1», «НТВ» і «Первый канал»

8 травня високопосадовець Білого дому повідомив про те, що США запроваджують санкції до трьох російських каналів – «Первый канал», «Россия-1» і «НТВ». Обмеження стосуються реклами, виробничих технологій і певних консультаційних послуг.

Так, внаслідок нових санкцій США американським компаніям заборонено розміщувати рекламу на цих каналах. Вони будуть також відрізані від виробничих технологій. Заборонено для росії використовувати такі американські послуги, як управлінський або корпоративний консалтинг і бухгалтерський облік, буде запроваджено новий експортний контроль проти російського промислового сектора.

За словами чиновника, три телевізійні мережі, які сьогодні потрапили під санкції США, отримали понад 300 мільярдів доларів рекламного доходу із західних країн.

«Ми не збираємося допомагати їм у трансляції брехні та обману, які ви чуєте від путіна щодня», – сказав представник адміністрації президента США.

До санкційного пакета потрапили і близько 2600 візових обмежень для російських та білоруських чиновників,  а також перші санкції проти керівників Газпромбанку — установи, через яку більшість Європи купує російський газ. 

Було ухвалено рішення обмежити експорт промислової продукції в Росію, що має на меті перешкодити промисловому потенціалу Кремля і веденню війни.

Окрім заборони на експорт російських промислових послуг, США наклали санкції і на ТОВ «Промтехнологія», яке виробляє гвинтівки, що їх використовують російські війська в Україні. Комісія ядерного регулювання також більше не дозволить експорт урану, плутонію та інших ядерних продуктів.

 

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше