Суд підтримав позицію Національної ради про неправомірність використання відбивок «політична реклама» у час, коли немає передвиборної агітації

02.06.2017

19 травня Окружний адміністративний суд міста Києва ухвалив постанову за позовом ТОВ «Новини 24 години» (телеканал «Newsone») до Національної ради про визнання протиправним і скасування рішення від 24.11.2016 № 2483, яким компанії оголошено попередження.

Цю санкцію до мовника застосовано за результатами позапланової перевірки, якою встановлено порушення мовником пунктів а) та е) частини першої статті 59 Закону України «Про телебачення і радіомовлення» – телерадіоорганізація зобов’язана дотримуватися законодавства та вимог ліцензії; виконувати правила рекламної діяльності і спонсорства, встановлені законодавством. Причиною такого рішення Національної ради стала трансляція у період з 8 по 11 серпня 2016 рекламного ролика політичної партії «За життя» загальним обсягом 36 хв. 42 сек., який був відокремлений від інших програм на початку і наприкінці з використанням слів «політична реклама».

Розглянувши питання, взявши до уваги надані сторонами пояснення, суд дійшов висновку, що поняття «політична реклама» є різновидом передвиборної агітації, яка здійснюється за допомогою рекламних засобів. При цьому передвиборна агітація є етапом виборчого процесу та проводиться у строки, чітко визначені Законами України «Про місцеві вибори» і «Про вибори народних депутатів України».

Зважаючи на те, що поняття «політична реклама» для відокремлення окремого блоку реклами може застосовуватися в рамках передвиборної агітації, суд дійшов висновку про обґрунтованість встановлення Національною радою порушення ТОВ «Новини 24 години» пунктів а) та е) частини першої статті 59 Закону України «Про телебачення і радіомовлення». З огляду на таку обґрунтованість суд також дійшов висновку про відсутність підстав для визнання рішення Національної ради від 24.11.2016 № 2483 протиправним і для його скасування.

Таким чином, у задоволенні адміністративного позову телеканалу «Newsone» повністю відмовлено.