Сумський край представляє зразки громадського мовлення

19.09.2011

Своєрідним паростком розвитку суспільного телебачення можна назвати проект «Громадське медіа і розвиток демократичних процесів», реалізований Тростянецькою районною громадською організацією «Голос громади». Сьогодні вона має ліцензію Національної ради на мовлення в кабельній мережі міста Тростянця.

Нині тут створено потужний медіа-центр у складі телестудії, друкованого ЗМІ громадського спрямування, інтернет-порталу, що дозволило поліпшити прозорість діяльності владних структур та сприяло подальшій демократизації процесів серед громади міста.

За твердженням медійників, здійснення таких публічних заходів як круглі столи, публічні обговорення проблем, тренінги, творчі майстерні та їх широке висвітлення в електронних і друкованих виданнях, а також через трансляцію на створеному в рамках проекту місцевому телебаченні «Голос громади» дало можливість значно активізувати діяльність громадських організацій, депутатського корпусу, вуличних комітетів, волонтерів.

Свого постійного глядача знайшли телепрограми «Маю думку», «Влада, бізнес, громада», «Моє рідне місто», «Громадська позиція», «Трибуна депутата», «Дебати», «Справа мого життя».

Проведене соціологічне опитування громадськості щодо оцінки місцевої політики та оцінки виконання передвиборних обіцянок політичних партій значним чином вплинуло на характер публічних заходів, їх форму та стратегію реалізації.

Завдяки цьому проекту побачив світ відеофільм про Тростянець «Історія і сучасність», відзнятий операторами місцевої телеcтудії та членами дитячої дорадчої ради при міській раді.

Відрадно, що журналістська ініціатива щодо розвитку демократичних процесів серед міської громади з допомогою мас-медіа значним чином сприяла місту Тростянцю стати в 2010 році переможцем другого туру Всеукраїнського конкурсу «Населений пункт найкращого благоустрою і підтримки громадського порядку» в категорії «Місто районного значення».
Зазначимо, що «Голос громади» – єдина телерадіокомпанія в Сумській області, що має статус громадської організації.