Супутниковий телеканал «Алма» оштрафовано через невиконання мовних квот - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Сайт закрито. Офіційний сайт знаходиться за адресою webportal.nrada.gov.ua

Супутниковий телеканал «Алма» оштрафовано через невиконання мовних квот

Національна рада застосувала до ТОВ «ТРК «Алма», м. Київ, санкцію стягнення штрафу за двома супутниковими ліцензіями через невиконання мовних квот. Розмір штрафу становить 5% ліцензійного збору, що понад 37 тисяч гривень. Відповідні рішення регулятор ухвалив на своєму засіданні 4 жовтня.

 Частина друга статті 10 Закону України «Про телебачення і радіомовлення» регламентує, що у загальному тижневому обсязі мовлення телерадіоорганізацій загальнонаціональної і регіональної категорій мовлення передачі та/або фільми, виконані державною мовою, мають становити не менше ніж 75 відсотків загальної тривалості передач та/або фільмів (або їх частин) у кожному проміжку часу між 07.00 і 18.00 й між 18.00 і 22.00. Телерадіоорганізації, які здійснюють супутникове мовлення в цілях застосування цієї статті прирівнюються до телерадіоорганізацій загальнонаціональної категорії мовлення. Згідно з вимогами прикінцевих і перехідних положень Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо мови аудіовізуальних (електронних) засобів масової інформації», який набув чинності 13 жовтня 2017 року, упродовж першого року його дії до частки передач та фільмів, виконаних державною мовою, зараховуються усі передачі та фільми власного виробництва і національний аудіовізуальний продукт; передачі та фільми, які повністю озвучені чи дубльовані державною мовою; передачі, які велися державною мовою.

Позапланова перевірка на підставі тижневого моніторингу ТОВ «ТРК «Алма» (логотип «НАУКА»), проведеного в період із 30 квітня по 6 травня, засвідчила, що частка передач та/або фільмів, виконаних державною мовою у проміжку часу між 07.00 і 22.00 становила 55% загальної тривалості передач та/або фільмів (або їх частин), між 07.00 і 18.00,  18.00 і 22.00 – 55%.

За результатами позапланової перевірки ТОВ «ТРК «Алма» (логотип «ТЕРРА»), проведеної на підставі тижневого моніторингу, здійсненого у період з 18 по 24 травня, зафіксовано, що частка передач та/або фільмів, виконаних державною мовою, у проміжку часу між 07.00 і 22.00 становила 60% загальної тривалості передач та/або фільмів (або їх частин), між 07.00 і 18.00 – 60%, між 18.00 і 22.00 – 59%.

Оскільки частка передач та/або фільмів, виконаних державною мовою, була менше як 75% загальної тривалості передач та/або фільмів (або їх частин) у визначених законодавством проміжках часу, це є порушенням частини другої статті 10 Закону України «Про телебачення і радіомовлення» і підставою для застосування санкції «стягнення штрафу» в розмірі 5 відсотків загальної суми ліцензійного збору.  Для ТОВ «ТРК «Алма» штраф за двома ліцензіями сягнув 37 004,1 грн.

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше