Супутниковий телеканал «EUMUSIC» отримав попередження через показ контенту, що може зашкодити дітям - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Сайт закрито. Офіційний сайт знаходиться за адресою webportal.nrada.gov.ua

Супутниковий телеканал «EUMUSIC» отримав попередження через показ контенту, що може зашкодити дітям

Національна рада оголосила попередження ТОВ «МУЗИЧНИЙ ТЕЛЕКАНАЛ РУ М’ЮЗІК», м. Київ (супутникове мовлення, логотип: «посмішка чоловічка, поміщена в чотирикутник із округленими кутами з написом EUMUSIC») через трансляцію музичного відеоролика, що може завдати шкоди дітям. Відповідне рішення було ухвалено на засіданні регулятора 11 березня за результатами позапланової перевірки.

Моніторинг мовлення телеканалу за 14.06.2020 та 18.06.2020 зафіксував трансляцію музичного відеоролика хронометражем 03 хв. 46 сек. під назвою «ONELOVE» у виконанні ELDZHEY.

Цей відеокліп містить криваві сцени насильства і жорстокості, розпиття алкогольних напоїв, тютюнопаління, розповсюдження і вживання наркотичних засобів. Відеоролик був розміщений в ефірі телеканалу у час, доступний для перегляду неповнолітньою аудиторією, а саме 14.06.2020 о 06.16, 18.06.2020 о 17.14. Програма з використанням супутникового ретранслятора розповсюджується у відкритому вигляді (за ліцензією і фактично). Попередження про зміст ролика не було розміщено.

Під час періоду безвиїзної перевірки телеканал «EUMUSIC» надав частину документів стосовно предмета перевірки. Національна рада запропонувала ліцензіатові надати письмові та документальні пояснення обставин трансляції вказаного музичного відеокліпа у час, доступний для перегляду неповнолітньою аудиторією, проте у визначені терміни компанія цього не зробила.

Версія кліпу, яку розміщено на офіційному YouTube-каналі виконавця Елджея, хронометражем 04 хв. 06 сек. перед початком показу містить позначку «Restricted» із попередженням про обмежений доступ для перегляду аудиторії з індексом 18+ (перегляд рекомендується тільки повнолітніми глядачами) і заставку щодо наявності зображення крові, жорстокості, сексуального контенту, вживання наркотиків, алкоголю та куріння (заставку продубльовано трьома мовами: англійською, російською і китайською).

Порівняльний аналіз кліпу, який розміщено на офіційному YouTube-каналі виконавця Елджея, з аудіовізуальним контентом кліпу, що транслювався в ефірі ліцензіата, свідчить, що останній було скорочено на 20 сек. – стільки часу тривають попереджувальна заставка з віковим обмеженням 18+ та прикінцеві титри з іменами, прізвищами авторів кліпу.

Натомість епізоди кліпу, які призначені для перегляду лише особами від 18 років, залишилися у незмінному вигляді і транслювалися в ефірі у час, дозволений для перегляду будь-якій віковій категорії.

Трансляція в ефірі ліцензіата зазначеного кліпу, сюжет якого розповідає про кримінальний світ підпільних клубів, де панує хіть і розпуста, із кровавими сценами насильства і жорстокості, розпиття алкогольних напоїв, тютюнопаління, розповсюдження і вживання наркотичних засобів, може негативно впливати на свідомість і психіку дітей та підлітків. З огляду на це виробництво та обіг у будь-якій формі продукції, що може негативно вплинути на суспільну мораль та свідомість, дозволяється лише за умови дотримання обмежень, встановлених законодавством України.

Зважаючи на це, Національна рада визнала порушення ТОВ «МУЗИЧНИЙ ТЕЛЕКАНАЛ РУ М’ЮЗІК» абзацу восьмого частини другої статті 6, частини п’ятої статті 28, частини другої статті 62 Закону України «Про телебачення і радіомовлення», а також вимог пунктів 6 та 7 Системи візуальних позначок. До компанії було застосовано санкцію «оголошення попередження» і зобов’язано протягом місяця з дня ухвалення рішення привести свою діяльність у відповідність до вимог чинного законодавства.

 

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше