Суспільне мовлення стартувало

07.04.2015

СЬОГОДНІ, 7 КВІТНЯ, У МИСТЕЦЬКОМУ АРСЕНАЛІ ЗА УЧАСТІ ГЛАВИ ДЕРЖАВИ І ПРЕМ’ЄР-МІНІСТРА УКРАЇНИ ВІДБУЛАСЯ ПРЕЗЕНТАЦІЯ СУСПІЛЬНОГО МОВЛЕННЯ В УКРАЇНІ. В УРОЧИСТІЙ ЦЕРЕМОНІЇ ПРЕДСТАВЛЕННЯ КОНЦЕПЦІЇ, ЛОГОТИПУ, ГОЛОВНИХ ПРОГРАМ, САЙТУ СУСПІЛЬНОГО МОВНИКА ВЗЯЛИ УЧАСТЬ ЧЛЕНИ НАЦІОНАЛЬНОЇ РАДИ. ЗАХІД ТРАНСЛЮВАВСЯ В ПРЯМОМУ ЕФІРІ ПЕРШОГО НАЦІОНАЛЬНОГО І УКРАЇНСЬКОГО РАДІО.

Сьогодні, 7 квітня, у Мистецькому Арсеналі за участі Глави держави і Прем’єр-міністра України відбулася презентація суспільного мовлення в Україні. В урочистій церемонії представлення концепції, логотипу, головних програм, сайту суспільного мовника взяли участь члени Національної ради. Захід транслювався в прямому ефірі Першого національного і Українського радіо.

Президент України Петро Порошенко привітав українське суспільство з цією важливою подією. Він сказав: «Зараз ми починаємо дуже обнадійливу дорогу від Першого національного до BBC».

Глава держави під оплески присутніх учасників презентації та журналістів підписав закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо Суспільного телебачення і радіомовлення України». Він зауважив: «Я впевнений в тому, що це дитя, яке народжене від двох майданів, Майдану помаранчевого і Майдану Гідності, – у нього все буде добре».

Медійна спільнота й аудиторія національної теле- і радіокомпаній почули про такі передачі, які вже виходять під брендом суспільного мовника. Зокрема йшлося про такі телевізійні програми, як «Війна і мир», «УТ-1 з Майклом Щуром», «Чоловічий клуб», «Дебати PRO», «Зроблено в Європі». Йшлося і про нову програму «Подорожні», яку вестиме на волонтерських засадах відомий тележурналіст, нині перший заступник голови Національної ради Ольга Герасим’юк. Це програма про пересічних людей та їхні долі. «Я безмежно люблю історії наших потрясаючих людей. Це історії, які хочеться слухати день і ніч. Подорожні – це ті, кого ми зустрічаємо по дорозі. У понеділок увечері ви зможете наговоритися з ними вдосталь», – сказала Ольга Герасим’юк.

<21972,39>

Також було заявлено, що глядачі суспільного мовника незабаром побачать і перші чотири епізоди молодіжного серіалу «5BAKSIV.NET».

<21972,12>

Як підкреслив у своєму виступі Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк, суспільне телебачення дуже важливе сьогодні в умовах інформаційної війни, що веде проти нашої країни Російська Федерація: «Росія розпочала новий тип війни, гібридної війни, який розповсюдився не тільки на Схід України та Україну – російська пропаганда дійшла вже до теренів Європейського Союзу». Тому, зазначив він «необхідно, щоби люди чули правду, знали, що відбувається, щоб не було маніпулювання фактами. І щоб українська журналістика стала взірцевою у світових стандартах ЗМІ».