Суспільні медіа об’єднуються, щоб підтримати Україну через музику - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Сайт закрито. Офіційний сайт знаходиться за адресою webportal.nrada.gov.ua

Суспільні медіа об’єднуються, щоб підтримати Україну через музику

Музика об’єднує людей. Вона говорить про ідентичність та самовираження, дарує розраду, надихає на солідарність, може заспокоїти, врівноважити та відновити. Під час страхітливих подій війни це важливо, як ніколи, стверджують у Європейській мовній спілці (EBU).

EBU та її члени просувають широкий спектр української музики через низку спільних ініціатив та заходів у всьому світі. Вони покликані засвідчити підтримку та єдність. Від 24 лютого – початку широкомасштабного воєнного вторгнення росії в Україну, відбулося понад 190 трансляцій подібних ініціатив від 45 радіоорганізацій EBU з 34 країн. Транслюються також концерти українського суспільного мовника – Національної суспільної телерадіокомпанії України.

Наприклад, австрійський ORF надав три архівні концерти українських композиторів та виконавців. Серед них – запис симфонічного оркестру радіо ORF із симфонією № 3 Лятошинського «Мир переможе війну». Швейцарський SRF транслював концерт за участі київських солістів, які грали разом з Базельським камерним оркестром. Італійський РАІ передавав спеціальні виступи Харківського симфонічного оркестру в Італії 2021 року. Загалом, НСТУ розширила права на трансляцію 14 архівних концертів, надаючи радіостанціям EBU необмежений до них доступ до кінця року.

Члени EBU з усієї Європи організовують концерти зі збору коштів для гуманітарних потреб, часто співпрацюючи з Червоним Хрестом та іншими неурядовими організаціями. В ефірі європейських радіостанцій започатковано регулярні трансляції гімну України, подкасти на тему подій в Україні, спеціальні повідомлення тощо.

EBU працює також над серією спеціально створених плейлистів Spotify «Радіо Промінь рекомендує…» – це новий серіал від суспільної радіостанції України, в якому представлено найкраще з української естради, джазу, фольку та електро/денс. Він  буде виходити частинами. Випущено плейлист найкращих українських виконавців з Eurosonic Festival (ESNS), щоб поділитися з іншими мовниками та ширшою аудиторією.

Розробляються ініціативи на підтримку музикантів, що мусили тимчасово виїхати з України. RTBF у Бельгії заснував «Музичний ланцюг для України», надаючи професійну та фінансову підтримку українським музикантам. Канал також запустив RTBF UKRAINE, радіостанцію повністю для українських біженців у Бельгії, 100% контенту якої транслюється українською.

Жан Філіп Де Тендер, заступник генерального директора/директор медіа, EBU, сказав: «Суспільні медіа – це сім’я. Обмін контентом і підтримка колег – це основа всього, що ми робимо. Вторгнення в Україну – це безпрецедентна ситуація, яка вимагає відповідної реакції. Об’єднані зусилля наших членів дають змогу культурній та музичній спадщині України перетинати кордони, налагоджувати нові зв’язки та резонувати з аудиторією в усьому світу. У цьому музика має незрівнянну силу».

 

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше