Суспільний мовник відзвітував про свою роботу за рік

05.03.2018

Національна рада оприлюднює щорічний (загальний) звіт про діяльність ПАТ «Національна суспільна телерадіокомпанія України» за 2017 рік, який  затверджений Наглядовою радою  27 лютого 2018 року.

 Щорічне звітування суспільного мовника передбачене пунктом 5 частини другої статті 7 Закону України «Про Суспільне телебачення і радіомовлення України», а також статтею 124 Статуту товариства, що затверджений Постановою Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2016 року № 1039.

У Звіті, крім інформації про діяльність мовника, є звітування і про роботу Наглядової ради. Як відомо, Наглядова рада – це незалежний орган, який формується з авторитетних представників громадянського суспільства. До цього органу входять представники, які обиралися на конференціях від дев’яти суспільних сфер: освіти і науки, забезпечення прав національних меншин, фізичного виховання та спорту, журналістики, правозахисту, сфери захисту інтересів дітей і молоді, творчої сфери, місцевого самоврядування і захисту прав осіб з особливими потребами, а також представники від восьми депутатських фракцій і груп Верховної Ради України. Наразі представник від депутатської фракції політичної партії «Народний фронт» Віталій Портников склав повноваження члена Наглядової ради, а нового представника фракція поки не визначила.

Крім загального звіту, суспільний мовник згідно зі статтею 16 зазначеного закону має згодом оприлюднити і результати щорічного аудиту. Аудит фінансової звітності цього року буде проведений незалежною аудиторською фірмою «Ернст енд Янг», яка обиралася Наглядовою радою через конкурс. Цей звіт повинен бути оприлюднений у друкованих і електронних засобах масової інформації, а також на офіційному веб-сайті НСТУ.