Суспільний мовник вимикає аналогові передавачі

10.01.2019

Національна рада на засіданні 10 січня 2019 року розглянула заяву Національної суспільної телерадіокомпанії України щодо переоформлення ліцензії на мовлення, зокрема у зв’язку з вилученням 259 каналів  аналогового мовлення, та ухвалила позитивне рішення.

Таким чином, НСТУ стала однією з перших серед вітчизняних мовників, хто відмовився від використання аналогового стандарту телевізійного мовлення в Україні.  Перед цим канал «Прямий» 1 листопада 2018 року вилучив аналогові частоти зі своєї ліцензії.

Аналогове телевізійне мовлення ПАТ «НСТУ» залишиться на території проведення ООС, районах,  які межують з державою-агресором, і на окремих територіях Херсонської області, де відбувається мовлення на Крим (перелік населених пунктів – за посиланням).

Незважаючи на те, що відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 29 серпня 2018 року № 667 Суспільному мовнику, як і місцевим та регіональним телевізійним каналам,  надавалася преференція мовити до 1 травня, ПАТ «НСТУ» вирішив припинити поширення аналогового сигналу вже на початку 2019 року. За словами члена правління ПАТ «НСТУ» Миколи Чернотицького, на такий крок Суспільного мовника певною мірою спонукало й недостатнє фінансування у 2018 році та велика заборгованість за передачу сигналу перед Концерном РРТ. На засіданні Національної ради він заявив, що за нинішньої фінансової ситуації використання коштів на аналогове мовлення буде неефективним. Компанія намагається оптимізувати  ресурси, і вивільнені кошти можна спрямувати для розширення лінійки мовлення в регіонах.