19 – 20 червня голова Національної ради Юрій Артеменко бере участь у конференції ОБСЄ «Свобода ЗМІ у нестабільних середовищах», присвяченій обговоренню кризи в Україні та питань навколо неї, враховуючи проблемні аспекти безпеки журналістів. Захід організовано Офісом Представника ОБСЄ з питань свободи ЗМІ. До участі в ньому запрошені медіа-експерти і представники органів влади України, представники регіону, на яких впливає конфлікт.
![](https://www.nrada.gov.ua/wp-content/uploads/2017/06/20170619_104700.jpg)
Конференція має на меті надати ЗМІ і владі України, а також тим, кого зачепив конфлікт, сприяння у подоланні найбільш поширених і важких проблем ЗМІ, що пов’язані зі встановленням миру, співпраці й безпеки.
Учасники обговорюють те, яким чином дезінфомація і пропаганда позначаються на зусиллях із пошуку миру і на процесах примирення та підривають засади журналістської професії і демократії в цілому. Під час заходу учасники працюють над визначенням найбільш адекватних юридичних і політичних заходів реагування, що відповідають стандартам, які діють у рамках ОБСЄ, щодо свободи висловлювання думок, у тому числі свободи ЗМІ.
Сьогодні на конференції відбуваються засідання, присвячені темам свободи висловлювання думок і фейковим новинам, акредитації і доступу до інформації в зонах конфлікту, медіа- та інтернет-грамотності як засобам протидії маніпуляції та дезінформації. Докладно обговорюється, яких заходів із заохочення плюралізму ЗМІ слід вжити органам державної влади для розв’язання проблеми дезінформації; роль суспільних ЗМІ з їх високими стандартами журналістики у протидії фейковим новинам і пропаганді; чи повинні бути приватні особи захищені від притягнення до відповідальності за пересилання чи привертання уваги до контенту, автором якого вони не є і в який вони не вносили змін; умови, при яких передбачене державою блокування веб-сайтів може вважатися виправданим. Ідеться і про міру відповідальності інтернет-посередників за контент, який виробляють треті сторони, можливість удосконалення нинішньої практики застосування процедур акредитації журналістів тощо.
На завтрашньому порядку денному заходу розглядатимуться теми безпеки журналістів і саморегулювання ЗМІ в умовах конфлікту.
За результатами Конференції будуть запропоновані відповідні рекомендації стосовно кращого досвіду і практичних інструментів щодо висвітлення війни та конфліктів, безпеки журналістів і безкарності за злочини проти них, акредитації журналістів та їх доступу до інформації у зонах конфліктів, так званих «фейкових новин», дезінформації і пропаганди в конфліктних ситуаціях, а також медіаграмотності та цифрової грамотності як засобів протидії, саморегулювання медіа у часи конфліктів, загального регулювання медіа та формування довіри серед журналістів із різних сторін конфлікту.