Телеканал «Інтер» має сплатити понад 4 млн. гривень штрафу за розпалювання ворожнечі в ефірі 9-го травня

11.07.2018

За результатами позапланової перевірки діяльності телеканалу «Інтер» 11 липня члени Національної ради визнали наявність порушень норм законів України в ефірі ліцензіата за 9 травня та одноголосно проголосували за призначення мовнику санкції «стягнення штрафу».

Регулятор одержав численні листи зі скаргами, зокрема від Департаменту захисту національної державності Служби безпеки України, Київської міської організації Політичної партії «Українська Галицька партія», а також від громадян Ковбика М.М. та Семілетко Т.В., в яких повідомлялося, що 9-го травня 2018 року телеканал «Інтер» транслював у своєму ефірі концерт «Перемога. Одна на всіх», зміст якого, на їхню думку, принижує гідність громадян України, розпалює ворожнечу, закликає до підриву цілісності держави та містить ознаки пропаганди, яка створює викривлене уявлення про окремі аспекти історичного розвитку України.

На підставі цих скарг регуляторний орган провів моніторинг мовлення та згодом позапланову виїзну перевірку діяльності  ПрАТ «Телеканал «Інтер», під час якої зафіксував підтвердження наявності ознак порушення чинного законодавства в ефірі ліцензіата за 9 травня 2018 року. Висловлювання ведучих Анастасії Даугулє та Андрія Доманського, які звучали під час трансляції концерту «Победа. Одна на всех» о 20:30, свідчать про наявність порушення абзацу четвертого частини другої статті 6 Закону України «Про телебачення і радіомовлення», пункту першого статті 28 Закону України «Про інформацію».

Упродовж обговорення цього питання всі члени Національної ради визнали ці порушення в мовленні телеканалу «Інтер» неприпустимими та одноголосно проголосували за санкцію «стягнення штрафу», яка згідно з частиною восьмою статті 72 Закону України «Про телебачення і радіомовлення» застосовується за поширення закликів до розв’язування агресивної війни або її пропаганди та/або розпалювання національної, расової чи релігійної ворожнечі та ненависті.

Тож відповідно до вимог частини третьої статті 75 Закону України «Про телебачення і радіомовлення» ПрАТ «Телеканал «Інтер», м. Київ, у тридцятиденний термін із дня повідомлення Національною радою про ухвалене рішення щодо стягнення штрафу має сплатити до Державного бюджету України максимальну суму штрафу у розмірі 25% ліцензійного збору, що для цієї компанії становить 4 046 057, 63 грн (чотири мільйони сорок шість тисяч п’ятдесят сім гривень шістдесят три копійки).

Своєю чергою представник телеканалу «Інтер» Ольга Мусійко повідомила, що їхні юристи не вбачають юридичних підстав для ухвалення відповідного рішення та заявила, що  це рішення буде оскаржено в суді.