Телеканал із Лисичанська буде перевірено через скарги на його ефір за 9 травня

04.06.2020

На підставі одержаних скарг від народних депутатів України на мовлення телеканалу «А» (ТОВ «ТРК «АКЦЕНТ», м. Лисичанськ Луганської обл.) 9 травня, а також з урахуванням листа ліцензіата щодо його ефірів за 9 і 10 травня, Національна рада на засіданні 4 червня вирішила призначити мовнику позапланову виїзну перевірку.

25 травня до Національної ради надійшли звернення народних депутатів України Вельможного С.А. та Сухова О.С. з наріканням на місцевий Лисичанський телеканал «А», який, за їх словами, 9 травня 2020 року транслював сюжети із пропагандою символіки комуністичного тоталітарного режиму.

22 травня представник Національної ради у Луганській області надсилав ліцензіату листа з вимогою надати запис ефіру за 8-10 травня 2020 року. Однак у відповідь керівництво ТОВ «ТРК «АКЦЕНТ» повідомило, що вони не мають записів мовлення телеканалу за 9 і 10 травня цього року.

Таким чином, мовник також продемонстрував ознаку порушення частини четвертої статті 48 Закону України «Про телебачення і радіомовлення», оскільки всі передачі, які телерадіоорганізація транслювала чи ретранслювала або забезпечувала їх трансляцію чи ретрансляцію у повній та незмінній формі третьою особою (оператором телекомунікацій), повинні бути записані й зберігатися протягом 14 днів від дати їх розповсюдження, якщо у цей строк не надійшло скарги щодо їхнього змісту. До того ж, такі дії ліцензіата суперечать  вимогам пункту а) частини першої статті 59 цього ж закону, адже телерадіоорганізація зобов`язана дотримуватися законодавства України та вимог ліцензії.

Проведення перевірки допоможе з’ясувати, чи наявні в діяльності ТОВ «ТРК «АКЦЕНТ» зазначені порушення. У разі їх підтвердження регулятор застосує до нього санкцію, передбачену чинним законодавством.