Телеканал «МТВплюс» оштрафовано через неусунення порушень, за які компанія отримала попередження

08.08.2019

На засіданні 8 серпня Національна рада вирішила застосувати санкцію «стягнення штрафу» до ТОВ «Телерадіокомпанія «МТВ-ПЛЮС», смт Мирне Запорізької обл. (логотип «МТВплюс»), через неусунення ліцензіатами порушень в установлений термін після оголошення попередження. Відповідне рішення регулятор ухвалив за результатами розгляду матеріалів позапланової перевірки компанії.

7 лютого Національна рада ухвалила рішення щодо оголошення попередження «МТВплюс», оскільки було виявлено не передбачену ліцензією ретрансляцію програм ТОВ «Новини 24 години» (логотип «NEWSONE») обсягом 19 год. 30 хв./добу. Також компанією було зменшено обсяг культурно-мистецьких, розважальних і дитячих передач, фільмопоказу й частку програм власного виробництва, взагалі не транслювалися науково-просвітницькі передачі. Формат не відповідав ліцензійним умовам: за ліцензією – розважально-інформаційний, фільмопоказ, фактично – інформаційно-аналітичний.

Пунктом 3 цього рішення компанію було зобов’язано протягом місяця увідповіднити свою діяльність законодавчим нормам і умовам ліцензій. Але, як засвідчив моніторинг, мовник не виправив порушень і далі недотримується умов ліцензії в частині програмної концепції мовлення. Позапланова виїзна перевірка, яку регулятор провів 29 травня 2019 року, знову зафіксувала ретрансляцію ТОВ «Новини 24 години» обсягом 18 год. 59 хв./добу, тоді як ліцензією дозволено ретрансляцію виключно програми ТОВ «Солар Медіа» (логотип «Сонце») обсягом не більше ніж 19 год. 30 хв./добу. Відповідно значно зменшено обсяг розважальних передач: за ліцензією – не менше як 02 год. 51 хв./добу, фактично – 11 хв./добу; не транслюється фільмопоказ (за ліцензією – не менше як 10 год. 10 хв./добу). Формат мовлення за ліцензією передбачений розважально-інформаційний з фільмопоказом,  фактично – інформаційно-аналітичний.

Національна рада визнала порушення «МТВплюс» частини сьомої статті 27, частини восьмої статті 28, пункту а) частини першої статті 59 Закону України «Про телебачення і радіомовлення», що свідчить про невиконання пункту 3 рішення Національної ради від 07.02.2019 № 131 та неусунення ліцензіатом порушень в установлені терміни після оголошення попередження. Регулятор ухвалив оштрафувати компанію в розмірі 5% суми ліцензійного збору – на 5 067, 68 грн. та зобов’язав ліцензіата усунути порушення упродовж 2 тижнів.

Ліцензіат має сплатити штраф упродовж тридцяти днів з дня отримання цього рішення.