Телеканал «НАШ» демонструє зневагу до закону, транслюючи ненависницькі висловлювання – регулятор призначив перевірку - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Сайт закрито. Офіційний сайт знаходиться за адресою webportal.nrada.gov.ua

Телеканал «НАШ» демонструє зневагу до закону, транслюючи ненависницькі висловлювання – регулятор призначив перевірку

Національна рада на звернення Служби безпеки України  та на підставі моніторингу ефіру телеканалу «НАШ» (ТОВ «НАШ 365», м. Київ) за 27 і 28 квітня 2021 року призначила позапланову безвиїзну перевірку цьому ліцензіату. Перевірка має з’ясувати, чи порушував  мовник законодавчі норми, транслюючи в ток-шоу «Важливе» висловлювання Олени Лукаш, які мають ознаки прихованого заклику до агресивних дій, елементи розпалювання національної ворожнечі та ненависті, що в умовах активного застосування Російською Федерацією технологій гібридної війни проти України можуть завдати шкоди національній безпеці держави.

До Національної ради надійшов лист Служби безпеки України щодо змісту ток-шоу «Важливе», що транслювався в ефірі телеканалу «НАШ», і в якому гостя студії Олена Лукаш висловлювала твердження, що містять мову ворожнечі.  За результатами моніторингу зафіксовано пряму трансляцію передачі «Важливе» 27 квітня 2021 року (у проміжок часу між 18:04 та 21:00) та з повторами 27 і  28 квітня. Вона  складалася з кількох частин із різними учасниками і проходила у форматі «діалог з одним учасником» (двоє ведучих: Максим Назаров, Ангеліна Пичик та один гість: Олена Лукаш) та у форматі діалогу кількох запрошених до студії гостей.

У висловлюваннях Олени Лукаш неодноразово звучали оцінки, що політичне керівництво України, її союзники у боротьбі з російською агресією  становлять загрозу та небезпеку, їм приписувалися вмотивовані дії та агресивні наміри: «для власти невероятно удобно, чтобы военные действия продолжались. Это снимает с нее ответственность за происходящее в стране, это дает возможность спокойно наживаться, грабить и затыкать рот всем оппонентам…». Ці та інші її висловлювання спрямовані на компрометацію політичного керівництва України, спроможні продемонструвати рівень його агресивності, мають на меті посіяти страх і ненависть, як до держави загалом, так і окремих громадян України, та розпалити національну ворожнечу.

У мові гості ток-шоу зафіксовано неоднозначні твердження, що містили окремі ознаки прихованого заклику до агресивних дій та зміни конституційного ладу: «От пойдите, попробуйте, найдите какой-то памятник и попробуйте его повредить. Любой, любой в Киеве. Уже не осталось тут практически ничего нормального…», «Я не вижу другого правового способа, чем, возможно, не федерация, возможно другое…».

 Повтор передачі  в ефірі телеканалу «НАШ» відбувся без змін чи редакційної модерації, а 28.04.2021 у проміжок часу між 13:56 та 14:59  транслювалася лише частина передачі, яка містила саме діалог з учасницею Оленою Лукаш без жодних змін, що свідчить про усвідомлену та цілеспрямовану дію цього мовника. Таким чином, ліцензіат надав платформу для поширення поглядів, які розпалюють ворожнечу та ненависть в Україні як у режимі прямої трансляції, так і повторних трансляцій у запису.

 Національна рада призначила і проведе позапланову безвиїзну перевірку ТОВ «НАШ 365» щодо дотримання ним абзацу четвертого частини другої статті 6; пунктів а) та в) частини першої статті 59 Закону України «Про телебачення і радіомовлення» та частини першої статті 28 Закону України «Про інформацію» у період із 29 червня по 9 липня 2021 включно. Ліцензіат  до 1 липня 2021 року має надати регулятору необхідні документи та матеріали для проведення перевірки.

Крім цього, Національна рада 10 червня застосувала до телеканалу «НАШ» дві санкції «стягнення штрафу»  за  подібні порушення і призначила перевірку за висловлювання в ефірі Андрія Пальчевського, а  також перевірку призначено телеканалу «Максі-ТВ», що також транслює програми «НАШ», за мову ворожнечі та ненависті у висловлюваннях ще одного гостя – Петра Симоненка.

 

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше