Телеканал «РАДА» знову перевірять через недотримання правил мовлення у пам’ятні дні - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Сайт закрито. Офіційний сайт знаходиться за адресою webportal.nrada.gov.ua

Телеканал «РАДА» знову перевірять через недотримання правил мовлення у пам’ятні дні

Розглянувши результати моніторингу ДП «Парламентський телеканал «Рада», м. Київ (логотип «РАДА»), члени Національної ради вирішили перевірити його діяльність через недотримання правил мовлення у пам’ятні дні. Це вже друга перевірка цього мовника за аналогічне порушення.

1 червня 2021 року Верховна Рада України ухвалила постанову «Про вшанування пам’яті дітей, які загинули внаслідок збройної агресії  Російської Федерації проти України». Цей день відзначався 4 червня. Регуляторний орган рекомендував мовникам цього дня переглянути свої сітки мовлення та дотримуватися Правил ведення мовлення телерадіоорганізаціями у дні трауру (скорботи, жалоби) та дні пам’яті.

Проте проведений Національною радою 4 червня цього року моніторинг зафіксував відсутність о 12.00 в ефірі мовника оголошення хвилини мовчання. Цей факт свідчить про те, що телеканал не дотримався положень цього регуляторного акта та пунктів а), б) частини першої статті 59 Закону України «Про телебачення і радіомовлення».

Член Національної ради Максим Онопрієнко під час представлення проєкту рішення із цього питання зауважив: «Канал «Рада» це державне підприємство, й ігнорувати Укази Президента і постанови самої ж Верховної Ради України якось дивно. Законом не забороняється переривати трансляцію. Законом забороняється переривати трансляцію лише на рекламу. Я думаю, що перерватися на хвилину мовчання для вшанування пам’яті не є великою проблемою для мовника».

Він також нагадав, що телеканал «Рада»  вже  припускався подібних порушень. Нещодавно Національна рада застосувала до нього санкцію «оголошення попередження» за недотримання Правил мовлення 27 січня 2021 року, коли відзначався День пам’яті жертв Голокосту.

Також було сказано, що представникам телеканалу  варто поспілкуватися з апаратом Верховної Ради, щоб у такі пам’ятні дні голова чи його заступники робили перерву на кілька хвилин у роботі Парламенту чи оголошували хвилину мовчання. 

Після перевірки Національна рада ухвалить відповідне рішення стосовно парламентського телеканалу «Рада».

 

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше