Телеканал «Страна» не відповідає вимогам вітчизняного законодавства, а нові російські телеканали тимчасово не отримуватимуть дозвіл на мовлення в Україні

06.04.2015

Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення тимчасово припинила аналіз змісту російських телеканалів щодо їх адаптованості до вимог українського законодавства, а програми телеканалу «Страна» повинні бути вилучені з трансляції в кабельних мережах на території України. Такі рішення прийняв регулятор на своєму черговому засіданні 2 квітня 2015 року.

За результатами моніторингу, що проводився з 23 лютого до 5 березня, зміст російського телеканалу «Страна» визнано таким, що не адаптований до українського законодавства та Європейської конвенції про транскордонне телебачення.

На телеканалі транслювалося кілька передач, зміст яких можна охарактеризувати як посягання на територіальну цілісність України. Наприклад, у передачах «Транспорт» і «Енергетика» містилася карта регіонів Російської Федерації, в якій окуповану ВЕЗ Крим було віднесено до території Росії, що свідчить про визнання телеканалом цього регіону російським.

Станом на сьогодні Національна рада має більш ніж 20 заяв від російських телеканалів, які мають намір транслювати свої програми на територію України. Позитивне рішення регулятора щодо їх відповідності вітчизняним законам і Європейській конвенції дає змогу телеканалам бути присутніми у вітчизняному медіапросторі.

Проте, враховуючи негативну практику багатьох телеканалів, що підпадають під юрисдикцію Російської Федерації, військову та інформаційну агресію проти України, визнання Російської Федерації державою-окупантом і державою-агресором, беручи до уваги антиукраїнську позицію цієї держави щодо територіальної цілісності та суверенітету України, регулятор вирішив тимчасово не розглядати заяви російських мовників.

За словами заступника голови Національної ради Г. Шверка, розгляди цих питань переходять у неконструктивне русло порівнянь: який з телеканалів більш проросійський чи більш антиукраїнський.

Також він пояснив, що ті російські телеканали, які вже є в кабельних мережах України і відповідають вимогам українського законодавства та Європейської конвенції про транскордонне телебачення, і далі транслюватимуться.