Телеканал «Вінниччина» буде перевірено через показ програм телеканалу «НАШ»

01.07.2021

1 липня Національна рада призначила позапланову безвиїзну перевірку регіональному телеканалу, який мовить у місті Вінниця з логотипом «Вінниччина» (Обласна асоціація «Вінницька громадська ТРК «Вінниччина»). У День Конституції телеканал ретранслював в ефірі програми ТОВ «НАШ 365», які не передбачені умовами його ліцензії.

Моніторинг Національної ради зафіксував, що 28 червня 2021 року в ефірі телеканалу «Вінниччина» транслювалися програми виробництва компанії ТОВ «НАШ 365», яка здійснює телевізійне мовлення з логотипом «НАШ». Цього дня вони становили понад 8 годин добового мовлення вінницького телеканалу.

Мало того, Національна рада порівняла ефіри обох телекомпаній за цей день і з’ясувала, що у День Конституції у різні часові проміжки протягом доби у регіонального телеканалу «Вінниччина» програми і передачі  ТОВ «НАШ 365» транслювалися синхронно з їх показом в ефірі супутникового телеканалу «НАШ».

З огляду на те, що ретрансляція телепрограм ТОВ «НАШ 365» не передбачена ліцензією на мовлення ОА «Вінницька громадська ТРК «Вінниччина» Національна рада вирішила перевірити діяльність мовника на дотримання умов ліцензії в частині програмної концепції мовлення. Зокрема, перевірка стосуватиметься таких законодавчих норм: частини сьомої статті 27, частини восьмої статті 28 та пункту а) частини першої статті 59 Закону України «Про телебачення і радіомовлення».

Ліцензіат має надати Національній раді документи та матеріали, необхідні для проведення перевірки. Зокрема ті, що підтверджуватимуть спільне з ТОВ «НАШ 365» виробництво програми або виготовлення програм на замовлення, якщо такі документи є.

Для надання письмових пояснень та інших матеріалів, які сприятимуть об’єктивній оцінці діяльності телерадіокомпанії, ліцензіату надано час – до 20 липня 2021 року.