Телеканалам «М» і «НЛО.TV» призначено позапланові перевірки - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Сайт закрито. Офіційний сайт знаходиться за адресою webportal.nrada.gov.ua

Телеканалам «М» і «НЛО.TV» призначено позапланові перевірки

1 жовтня Національна рада призначила ТОВ «Телеканал «Мега» («М»), м. Київ, і ТОВ «Телерадіокомпанія «Україна» («НЛО.TV»), м. Маріуполь Донецької області, позапланові перевірки за ліцензіями на багатоканальне мовлення. Причиною стали ознаки порушення законодавства щодо дотримання частки передач українського виробництва.

За результатами моніторингу, який Національна рада провела в період з 11.05.2020 по 17.05.2020, було виявлено, що у проміжках часу між 07.00 та 23.00 частка передач українського виробництва на телеканалі «М» становила 45% загального тижневого обсягу мовлення. Абзац другий частини четвертої статті 28 Закону України «Про телебачення і радіомовлення» регулює, що передачі європейського виробництва, а також США та Канади повинні становити не менше як 70 відсотків загального тижневого обсягу мовлення, у тому числі не менше як 50 відсотків загального тижневого обсягу мовлення – передачі українського виробництва.

Мовник не дотримався й умов власної ліцензії в частині програмної концепції мовлення. В його ефірі зменшено мінімальну частку національного аудіовізуального продукту (у тому числі продукту власного виробництва). За ліцензією ця частка має становити не менше як 58,3% (14 год./ добу), фактично 11.05.2020 вона становила– 56%.

Отже, регуляторний орган перевірить, чи ТОВ «Телеканал «Мега» дотрималося частини сьомої статті 27, абзацу другого частини четвертої статті 28, частини восьмої статті 28 і пункту а) частини першої статті 59 Закону України «Про телебачення і радіомовлення».

Подібні ознаки порушення зафіксовані і в діяльності ТОВ «Телерадіокомпанія «Україна». На телеканалі «НЛО.TV» у тижневому проміжку часу з 11 по 17.05.2020 частка передач українського виробництва сягла 44% загального тижневого обсягу мовлення, що не відповідає законодавчим вимогам. Таким чином, компанію перевірятимуть на дотримання абзацу другого частини четвертої статті 28 і пункту а) частини першої статті 59 Закону України «Про телебачення і радіомовлення».

За результатами перевірок регуляторний орган ухвалить законодавчо вивірені рішення.

 

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше