Телеканалам «ВТЦ» і «Перший діловий» оголошено попередження - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Телеканалам «ВТЦ» і «Перший діловий» оголошено попередження

Під час розгляду результатів проведених перевірок на засіданні 19 березня Національна рада визнала порушення, виявлені в діяльності ліцензіатів ТОВ «Телерадіокомпанія «Вільногірський техноцентр», м. Вільногірськ Дніпропетровської обл. (логотип «ВТЦ»), і ТОВ «Бізнес Медіа ЛТД», м. Київ (логотип «Перший діловий»), та застосувала до цих мовників санкцію «оголошення попередження».  

 Телеканал «ВТЦ» припустився порушень законодавства про телебачення і радіомовлення та умов власної ліцензії. Зокрема, зменшив частку програм власного виробництва, мінімальну частку національного аудіовізуального продукту, обсяг інформаційно-аналітичних і публіцистичних, культурно-мистецьких, науково-просвітницьких, розважально-музичних передач та навпаки збільшив максимальну частку аудіовізуальної продукції іноземного виробництва і фільмопоказу. Крім того, програми, вироблені відповідно до договору про спільне виробництво з ТОВ «Новий канал», м. Київ, транслювалися в його ефірі без інформації про ім’я автора чи авторів, назви і адреси одного з виробників спільних програм –   ТОВ «ТРК «Вільногірський техноцентр». Натомість вся інформація про ім’я автора чи авторів, назву і адресу стосувалася лише виробника програм ТОВ «Новий канал». Також телеканал під час поширення програм спільного виробництва крім свого логотипа «ВТЦ» використовував логотип «Нового каналу», що не передбачено умовами ліцензії.

Телеканал «Перший діловий» не виконав умов ліцензії та встановлених законодавством правил рекламної діяльності і спонсорства, оскільки загальна тривалість трансляції програм та/або передач (телемагазинів) в його ефірі перевищила три години на добу і становила 5 годин 28 хвилин на добу. Це порушує вимоги пунктів а), е) частини першої статті 59 Закону України «Про телебачення і радіомовлення» і частини сьомої статті 51 Закону України «Про рекламу».

Упродовж місяця з дня ухвалення рішень ліцензіати зобов’язані привести свою діяльність у відповідність до вимог чинного законодавства.

 

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше