Телеканалу «ATR» не загрожує відключення через борги за супутникове мовлення - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Сайт закрито. Офіційний сайт знаходиться за адресою webportal.nrada.gov.ua

Телеканалу «ATR» не загрожує відключення через борги за супутникове мовлення

Члени Національної ради Сергій Костинський і Олег Черниш під час зустрічі із представниками шведської компанії «SES», що надає послуги мовлення на  супутнику ASTRA A4, – Онно Зонневелдом та Олександром Пелехом – обговорили можливий ризик припинення супутникового мовлення кримськотатарськими телеканалами «ATR» і «LALE».

Члени Національної ради акцентували увагу на тому, що телеканали є національно-культурним надбанням корінного народу України. Крім того, відключення телеканалів матиме негативні наслідки для свободи слова в Криму.

«ATR» і дитячий телеканал «LALE» забезпечують збереження мови, релігії і традицій кримських татар, – зазначив Сергій Костинський. – Їх відключення від супутникового мовлення негативно позначиться на подальшому культурному розвитку корінного народу Криму. Понад те, саме завдяки існуванню цих кримських телеканалів на півострові зберігаються залишки свободи слова й думки».

Зі свого боку Олег Черниш зауважив, що супутникове мовлення є найбільш ефективним способом доставки сигналу телеканалів до кожної кримської, зокрема кримськотатарської, сім’ї, які нині перебувають під окупацією. «Тому продовження мовлення телеканалів – це можливість зберегти зв’язок між анексованим Кримом і материковою Україною», – сказав він.

Представники компанії «SES» підтвердили наявність боргів у приватної компанії «Атлант-СВ» («ATR», «LALE») за послуги мовлення через супутник ASTRA A4. Утім наразі телеканалам не загрожує відключення, про що нещодавно було оголошено в пресі. Між компаніями триває діалог щодо реструктуризації боргів.

“Ми поважаємо ту інформаційно-просвітницьку роботу, яку ведуть кримськотатарські телеканали «ATR» і «LALE», – зауважив представник «SES» Онно Зонневельд. – Наша компанія усвідомлює ту роль, яку вони відіграють в житті кримськотатарського народу, в житі українського суспільства». Він також висловився, що його компанія співчуває колективу «Атлант-СВ», який опинився у скрутному становищі.

 

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше