Телеканалу «BUSINESS» оголошено попередження - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Сайт закрито. Офіційний сайт знаходиться за адресою webportal.nrada.gov.ua

Телеканалу «BUSINESS» оголошено попередження

Національна рада оголосила попередження ТОВ «ТРК «Погода ТБ», м. Київ (логотип «BUSINESS») через порушення рекламного законодавства. Відповідне рішення регулятор ухвалив на своєму засіданні 8 грудня.

 Оскільки моніторинг, проведений 21 вересня, зафіксував ознаки порушень Законів України «Про телебачення і радіомовлення» і «Про рекламу», телеканалу 27 жовтня було призначено позапланову перевірку.

 Перевірка встановила, що ТРК «Погода ТБ» здійснює ретрансляцію телемагазину «Коштовна крамничка», що не передбачено ліцензією і є порушенням норм частини сьомої статті 27 та частини восьмої статті 28 Закону України «Про телебачення і радіомовлення».

 Також було зафіксовано, що передача «Коштовна крамничка» має оригінальну ідентифікацію «Koshtovnatv. Ювелирный телемагазин» і загальний хронометраж – 1 годину. В ефірі телеканалу «BUSINESS» вона транслювалась окремими частинами, які в день моніторингу ідентифікувалися заставкою «реклама» і титрами «телепродаж» і тривали 9 хвилин. Це є порушенням частини сьомої статті 5-1 Закону України «Про рекламу», оскільки ним передбачено, що трансляція телепродажу, що здійснюється не спеціалізованими з телепродажу каналами мовлення, у вигляді окремої програми та/або передачі (телемагазину) повинна мати безперервну мінімальну тривалість 15 хвилин.

 Національна рада визнала порушення ТРК «Погода ТБ», оголосила їй попередження і зобов’язала протягом місяця привести свою діяльність у відповідність до вимог чинного законодавства. Також регулятор звернеться до Державної служби з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів із проханням вжити заходів у межах компетенції, передбаченої чинним законодавством.

 

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше