Телеканалу «ЕнТС» із Енергодара Запорізької області призначено позапланову перевірку - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Сайт закрито. Офіційний сайт знаходиться за адресою webportal.nrada.gov.ua

Телеканалу «ЕнТС» із Енергодара Запорізької області призначено позапланову перевірку

Національна рада на засіданні 11 березня призначила позапланову безвиїзну перевірку ТОВ «ТРК «Енергодарські телевізійні системи» (логотип «EнTС»), м. Енергодар Запорізької обл., у зв’язку із зафіксованими ознаками порушень умов ліцензії та норм чинного законодавства.

Моніторингом мовлення ТОВ «Телерадіокомпанія «Енергодарські телевізійні системи» за 20 січня цього року регулятор зафіксував, що мовник не дотримується умов ліцензії в частині програмної концепції мовлення, оскільки суттєво зменшено частку програм власного виробництва (за ліцензією – 24 год./добу, фактично – 2 год. 17 хв. 9 сек./добу) та обсяг розважальних і музичних передач (за ліцензією – 7 год. 12 хв./добу, фактично – 4 хв. 44 сек./добу). Також компанія змінила формат мовлення: за ліцензією – інформаційно-розважальний, фактично – інформаційний.

Крім того, в ефірі телеканалу «ЕнТС» зафіксовано розміщення програм та передач ТОВ «ГОЛДБЕРРІ» (логотип «ЕСПРЕСО») загальним обсягом 21 год. 42 хв. 51 сек./добу з ознаками ретрансляції, не передбаченої програмною концепцією на мовлення. Також транслювалися передачі «Змістовно з Христиною Яцків», «Еспресо гаманець з О. Морщавкою», у яких не було вказано ім’я автора чи авторів, назву, адресу їх виробника. До того ж, зафіксовано передачі з копірайтом ©ТОВ «ГОЛДБЕРРІ» загальним обсягом  21 год. 42 хв. 51 с./добу, хоча відповідно до умов ліцензії обсяг передач власного виробництва має становити 24 год./добу.

Також ліцензіат протягом 30 робочих днів не подав до Національної ради заяву про переоформлення ліцензії на мовлення у зв’язку зі зміною відомостей про органи управління та місцезнаходження. Хоча за інформацією із Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, опублікованому на сайті Міністерства юстиції України, відповідні зміни відбулися ще 28 травня 2020 року.

Оскільки в діяльності ТОВ «ТРК «Енергодарські телевізійні системи» виявлено ознаки порушення частини п’ятої статті 6, частини сьомої статті 27, частини восьмої статті 28, частини четвертої статті 35, пункту а) частини першої статті 59 Закону України «Про телебачення і радіомовлення», Національна рада з 29 березня по 9 квітня цього року проведе позапланову безвиїзну перевірку компанії і за її результатами ухвалить відповідне рішення.

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше