Телеканалу «Грант» із Київщини призначено позапланову перевірку - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Телеканалу «Грант» із Київщини призначено позапланову перевірку

На ТОВ ТРК «Грант» (логотип «Грант»), смт Ставище Київської області, чекає позапланова безвиїзна перевірка діяльності. Таке рішення регуляторний орган ухвалив на засіданні 26 січня з огляду на те, що компанія так і не відновила мовлення, як того вимагало рішення Національної ради від 13 травня 2021 року № 573.

Моніторинг мовлення ефіру каналу «Грант», проведений фахівцями Національної ради 5 січня цього року, виявив, що ліцензіат не здійснює ефірного мовлення за вказаними в його ліцензії технічними параметрами. Відповідно до умов програмної концепції компанія має мовити цілодобово.

13 травня минулого року Національна рада оголосила телеканалу «Грант» попередження за аналогічні порушення. Тоді моніторинг за 21 січня 2021 року також зафіксував, що канал не здійснює мовлення. Це підтвердила і проведена 12 березня 2021 року перевірка. Товариство визнало, що не вело мовлення. Воно посилалося на фінансові труднощі, спричинені карантинними обмеженнями. Ліцензіат просив регулятора надати три місяці для відновлення стабільного фінансового становища і зобов’язувався за цей термін відновити мовлення.

Регулятор своїм травневим рішенням визнав порушення мовником частини сьомої статті 27, частини восьмої статті 28, пункту а) частини першої статті 59 Закону України «Про телебачення і радіомовлення» і застосував до нього санкцію «оголошення попередження». Національна рада зобов’язала ліцензіата увідповіднити свою діяльність вимогам чинного законодавства, тобто відновити мовлення.

Проте новий моніторинг, проведений Національною радою у січні цього року, знову зафіксував, що мовник не усунув порушення і не веде мовлення за технічними параметрами, які вказані в його ліцензії.

До 16 лютого компанія має надіслати на адресу Національної ради документи і матеріали, необхідні для проведення перевірки. Вона повинна відбутися у період із 11 по 25 лютого цього року. За  її результатами регуляторний орган ухвалить рішення відповідно до вимог законодавства.

 

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше