Телеканалу «К2» оголошено попередження через поширення наративу російської пропаганди - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Телеканалу «К2» оголошено попередження через поширення наративу російської пропаганди

Національна рада, розглянувши результати позапланової безвиїзної перевірки ТОВ «Телеканал «К2» (логотип «К2»), на засіданні 13 січня застосувала до мовника санкцію оголошення попередження. Підставою стало поширення в одній із передач твердження про належність Криму Російській Федерації, що є пропагандистським наративом країни-агресора.

Перевірка ліцензіата відбулася 1 листопада 2021 року, вона досліджувала ефір мовника за 25 вересня. Того дня телеканал транслював у запису передачу «Дачна відповідь» виробництва 2016 року російської компанії ООО «Телецех». У ній прозвучало висловлювання про те, що Автономна Республіка Крим є частиною Російської Федерації. Зокрема, ведучий Андрій Довгопол сказав: «Самая еффектная в новой гостиной – вот эта стена. Ажурные панели сделаны из МДФ методом лазерной резки по эскизам автора проекта Наталии С. Подобные решетки можно встретить и в старинных арабских или турецких дворцах, в том числе и в России, например, в Бахчисарайском дворце в Крыму».

Генеральний директор компанії В. Шарко у своєму поясненні, наданому з матеріалами для перевірки, зауважив, що мовник адаптував цю передачу і озвучив її українською мовою з модерацією змісту висловлювань ведучого. Наданий запис передачі підтвердив, що така редакційна модерація контенту була зроблена. Факт трансляції російського оригінального варіанта передачі, який мав місце 25 вересня, він  пояснив технічними проблемами і випадковістю, що не залежали від працівників ТОВ «Телеканал «К2».

Національна рада звернула увагу на те, що питання нібито територіальної приналежності АРК і м. Севастополя до Російської Федерації є питанням інформаційної безпеки України і її  національних інтересів в інформаційній сфері. Тому поширення подібного контенту потребувало посиленої уваги керівництва компанії. Питання технічного забезпечення формування програми передач телеканалу і його програмно-ефірного забезпечення цілковито належить до повноважень і обов’язків мовника. І належного редакційного і технічного контролю працівниками телеканалу все таки не було забезпечено. Саме тому стало можливим поширення на території України російської пропаганди, спрямованої на виправдання дій країни-агресора і визнання правомірності окупації українських територій.

Національна рада визнала порушення ТОВ «Телеканал «К2» пунктів а), в) частини першої статті 59 Закону України «Про телебачення і радіомовлення». Ліцензіата зобов’язано із дня набрання чинності рішенням Національної ради привести свою діяльність у відповідність до цієї норми Закону.

 

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше