Телеканалу «КРТ» призначено перевірку через ретрансляцію в ефірі іноземної програми

04.06.2020

За результатами моніторингу ефіру ТОВ «Телестудія «Астра-ТБ» (супутниковий телеканал «КРТ»), м. Київ, від 9 травня компанії призначено позапланову перевірку. Рішення про її проведення Національна рада ухвалила на засіданні 4 червня.

9 травня в ефірі цього телеканалу у проміжку часу з 11:00 до 12:04 зафіксовано пряму трансляцію параду Перемоги який відбувався у м. Мінську Республіки Білорусь. Ця трансляція відбувалася з наявністю на екрані водночас двох логотипів: «КРТ» і «С» (телеканал ЗАТ «СТВ», м. Мінськ, Республіка Білорусь).

На відміну від білоруської програми показ параду Перемоги на українському телеканалі супроводжувався плашкою «LIVE». Тобто глядача інформували, що відбувається пряма трансляція. Після її завершення на обох каналах було зафіксовано розміщення однакового копірайту: «Белтелерадиокомпания, 2020» та заставка «1945 – 2020 Во славу ОБЩЕЙ Победы».

Ретрансляція іноземної програми в ефірі ТОВ «Телестудія «Астра-ТБ» має ознаки порушення ліцензіатом низки вимог Закону України «Про телебачення і радіомовлення», зокрема:

 – частини сьомої статті 27- ліцензіат зобов’язаний виконувати умови ліцензії,

– частини восьмої статті 28 – ліцензіат зобов’язаний дотримуватися визначеної програмної концепції мовлення,

– пункту а) частини першої статті 59 – телерадіоорганізація зобов’язана дотримуватися законодавства України та вимог ліцензії, оскільки ретрансляція інших програм не передбачена умовами ліцензії на мовлення компанії;

– частин першої і третьої статті 46 – телерадіоорганізація зобов’язана повідомляти свої вихідні дані (найменування, позивні, логотип або емблему), оскільки ліцензіат під час трансляції параду Перемоги, який відбувався у м. Мінську Республіки Білорусь, крім свого логотипа «КРТ», використовував логотип «С» (телеканал ЗАТ «СТВ», м. Мінськ, Республіка Білорусь), що також не передбачено умовами ліцензії.

Стосовно дотримання ліцензіатом цих законодавчих норм регулятор і проводитиме позапланову перевірку телеканалу.