Телеканалу «МТВплюс» із Запорізької області оголошено попередження

11.03.2021

Розглянувши результати позапланової безвиїзної перевірки ТОВ «ТРК «МТВ-ПЛЮС» (логотип «МТВплюс»), смт Мирне Запорізької обл., Національна рада на засіданні 11 березня оголосила ліцензіату попередження через порушення вимог ліцензії і чинного законодавства.

Так, за результатами позапланової перевірки ТОВ «ТРК «МТВ-ПЛЮС», проведеної на підставі моніторингу за 30 вересня 2020 року, регулятор зафіксував недотримання компанією умов ліцензії в частині програмної концепції мовлення. Зокрема, мовником зменшено частку програм власного виробництва (із 4 год. 30 хв. до 2 год. 48 хв. 40 сек. на добу), обсяг розважальних передач (із 2 год. 51 хв. до 1 год. 20 хв. на добу), обсяг фільмопоказу (із 10 год. 10 хв. до 26 хв. 5 сек. на добу). Також телекомпанія змінила формат мовлення: за ліцензією – розважально-інформаційний із фільмопоказом, а фактично – інформаційно-аналітичний.

Крім того, зафіксовано не передбачену ліцензією на мовлення ретрансляцію програми ТОВ «НАШ 365» (логотип «НАШ»), м. Київ, загальним обсягом 19 год. 30 хв. 5 сек. на добу.  Хоча ліцензією на мовлення ТОВ «ТРК «МТВ-ПЛЮС» передбачено ретрансляцію тільки програми ТОВ «Солар медіа» (логотип «Сонце»), м. Київ, загальним обсягом не більше ніж 19 год. 30 хв. на добу. 

Також в ефірі ліцензіата під час ретрансляції програми ТОВ «НАШ 365» зафіксовано одночасно два логотипи: «МТВплюс» та не передбачений ліцензією на мовлення логотип «НАШ».

Національна рада визнала порушення ТОВ «ТРК «МТВ-ПЛЮС» вимог частини сьомої статті 27, частини восьмої статті 28, частини першої, третьої статті 46, пункту а) частини першої статті 59 Закону України «Про телебачення і радіомовлення» і оголосила ліцензіату попередження. Також компанію зобов’язано упродовж місяця привести свою діяльність у відповідність до умов ліцензій і норм чинного законодавства.