Телеканалу «Прямий» і «Радіо Слобожанщіни» призначено позапланові перевірки
Національна рада за результатами моніторингу ефірів телеканалу «Прямий» і радіостанції «Радіо Слобожанщіни» на засіданні 9 квітня призначила цим мовникам позапланові перевірки. Накази про проведення перевірок будуть видані після завершення карантину, тоді ж відбудуться і самі перевірки, повідомив член Національної ради Юрій Зіневич, який доповідав ці питання.
Також член Національної ради Максим Онопрієнко звернув увагу ліцензіатів на те, що регуляторний орган у період карантину працює і далі моніторить ефіри телерадіокомпаній, хоча перевірки Національної ради на період карантинних заходів відмінені. Він закликав не допускати порушень, оскільки Національна рада, як завжди, особливо ретельно стежить за питаннями національної безпеки і захисту вітчизняного телерадіоінформаційного простору.
ТОВ «Телеканал «Прямий» (логотип «ПРЯМИЙ»), м. Київ, позапланова виїзна перевірка призначена на підставі моніторингів телеканалу, які були проведені 19.10.2019, 20.10.2019, 26.10.2019, 02.11.2019, 16.11.2019, 04.01.2020, 02.02.2020, 03.02.2020, 08.02.2020, 15.02.2020 та 22.02.2020. У ці дні зафіксовано трансляцію передачі «ВАТА-ШОУ», ведучий – Андрій Полтава. Висловлювання, які звучали у цій передачі, мають ознаки порушення ліцензіатом цілої низки статей Законів України «Про телебачення і радіомовлення», «Про інформацію» і «Про захист суспільної моралі».
Норми цих статей передбачають, що телерадіоорганізація не може бути використана для закликів до розв`язування агресивної війни або її пропаганди та/або розпалювання національної, расової чи релігійної ворожнечі та ненависті; поширення інформації, яка порушує законні права та інтереси фізичних і юридичних осіб, посягає на честь і гідність особи; телерадіоорганізація зобов`язана поширювати об`єктивну інформацію, з повагою ставитися до національної гідності, національної своєрідності і культури всіх народів; текстовий супровід не може містити брутальних слів, висловів; інформація не може бути використана для закликів до повалення конституційного ладу, порушення територіальної цілісності України, пропаганди війни, насильства, жорстокості, розпалювання міжетнічної, расової, релігійної ворожнечі, вчинення терористичних актів, посягання на права і свободи людини. Також забороняються виробництво та розповсюдження продукції, яка принижує або ображає націю чи особистість за національною ознакою; пропагує бузувірство, блюзнірство, неповагу до національних і релігійних святинь.
Таким чином, Національна рада проводитиме перевірку щодо дотримання ТОВ «Телеканал «Прямий» вимог абзаців четвертого, тринадцятого частини другої статті 6, частини шостої статті 28, пунктів а), в) та є) частини першої статті 59 Закону України «Про телебачення і радіомовлення»; частини першої статті 28 Закону України «Про інформацію» та абзаців четвертого і п’ятого частини третьої статті 2 Закону України «Про захист суспільної моралі».
Моніторингом ТОВ «Радіо Слобожанщіни» (позивні «Радіо Слобожанщіни»), м. Харків, від 24.03.2020 в ефірі радіостанції зафіксовано ознаки порушення вимог Закону України «Про телебачення і радіомовлення» стосовно трансляції творів за участі артистів, котрі внесені до Переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці; обов’язкової частки ведення дикторами і ведучими радіопередач державною мовою та виконання правил рекламної діяльності і спонсорства.
У день проведення моніторингу радіостанція транслювала аудіовізуальний твір «Квіти під снігом» («Цветы под снегом») у виконанні Олександра Панайотова і Лариси Доліної. Ця артистка є у зазначеному Переліку. Частка ведення дикторами та ведучими радіопередач державною мовою становила 40,5%, що менше ніж передбачені законом 60% добового обсягу передач. Крім того, реклама медичної лабораторії «Вірола» звучала не державною (російською) мовою.
Зважаючи на це, Національна рада перевірить дотримання ТОВ «Радіо Слобожанщіни» абзацу десятого частини другої статті 6; частини п’ятої статті 9 і пунктів а), е) частини першої статті 59 Закону України «Про телебачення і радіомовлення».
За результатами перевірок регуляторний орган ухвалить відповідні рішення.
Читайте також:
Подати запит
на публічну інформацію