Телеканалу «Тоніс» оголошено попередження через порушення вимог законодавства щодо трансляції телепродажу

23.12.2016

 Регуляторний орган на засіданні 22 грудня застосував санкцію «оголошення попередження» до ТОВ «Телеканал «Тоніс» за цифровою ліцензією на мовлення у зв’язку з порушенням компанією вимог законодавства, які регулюють трансляцію телепродажу і телеторгівлі. Рішення було ухвалене за результатами позапланової перевірки мовника.

Як з’ясувалося під час перевірки, 1 вересня в ефірі телеканалу транслювалися випуски телепродажу загальним обсягом 3 год. 47 хв., що є порушенням вимог частини сьомої статті 5-1 Закону України «Про рекламу», відповідно до якої трансляція телепродажу на непеціалізованих із телепродажу каналах у вигляді окремої програми та/або передачі (телемагазину) повинна мати безперервну мінімальну тривалість 15 хвилин, максимальна кількість таких програм (телемагазинів) протягом астрономічної доби на таких каналах не може перевищувати восьми, а загальна тривалість їх трансляції не повинна перевищувати трьох годин на добу. Таким чином, зафіксовано порушення вимог пункту е) частини першої статті 59 Закону України «Про телебачення і радіомовлення», оскільки телерадіоорганізація зобов’язана виконувати правила рекламної діяльності і спонсорства, встановлені законодавством.

Національна рада визнала порушення ТОВ «Телеканал «Тоніс» зазначених норм законів, оголосила їй попередження і зобов’язала упродовж місяця привести свою діяльність у відповідність до вимог чинного законодавства.